کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

ایمپلنت در کرج

ایمپلنت در کرج

ایمپلنت، جایگزین ریشه دندان می شود، پایه محکمی را جهت فیکس و ثابت شدن دندان در جای خود ایجاد می کند و از لحاظ ظاهری، مشابه دندان طبیعی می باشد.

در صورتی که دندانی از دست برود، بنا به دلایل زیر باید نسبت جایگزین کردن دندان جدید اقدام شود:

  • تاثیری که بر روی گفتار و جویدن می گذارد
  • در صورتی که دندان جدید جایگزین نشود، احتمال حرکت کردن دندان های کناری نیز بیشتر خواهد بود و فشار بیشتری به دندان ها و مفصل فک وارد می آید
  • احتمال تحلیل رفتن استخوان بیشتر خواهد بود
  • تاثیراتی که بر روی زیبایی ظاهری می گذارد
ایمپلنت-دندان

ایمپلنت-دندان

ایمپلنت برای چه افرادی مناسب می باشد؟

افرادی که به دلیل از دست دادن دندان دچار مشکلات گفتاری شده اند، گزینه مناسبی برای انجام ایمپلنت هستند. اما نکته مهم این است این دسته از بیماران باید از لحاظ بدنی در سلامت کامل باشند. ابتلا به برخی اختلالات از قبیل دیابت کنترل نشده، سرطان و یا بیماری های لثه بر میزان جوش خوردن ایمپلنت در داخل استخوان تاثیر می گذارد.

به همین خاطر، پزشک باید پیش از انجام ایمپلنت به بررسی شرایط جسمانی بیمار خود نیز بپردازد. مصرف هر گونه داروهای گیاهی و مکمل ها نیز باید به پزشک گزارش داده شود.

پیش از انجام ایمپلنت، تست های تصویربرداری مانند اشعه ایکس و یا اسکن سه بعدی این امکان را فراهم می کند که جای صحیح و دقیق قرارگیری ایمپلنت مشخص شود.

کلینیک دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

جزئیات روند و قرارگیری ایمپلنت

قرارگیری ایمپلنت به جراحی و ایجاد کانال در داخل استخوان فک نیاز دارد. در نهایت، ایمپلنت ها در جای صحیح فیکس می شوند و در تماس با استخوان هستند. معمولا دو تا شش ماه زمان می برد  تا ایمپلنت به استخوان جوش بخورد.

گزینه های ایمپلنت

ایمپلنت یک دندان

بلافاصله بعد از قرارگیری ایمپلنت و یا بعد از سپری شدن دوره نقاهت، اتصال دهنده ایمپلنت به ایمپلنت متصل می شود. تکیه گاهی که ایمپلنت را به روکش دندان متصل می کنند، همان قسمتی که بر روی دندان مشاهده می شود. زمانی که روکش بر روی دندان قرار می گیرد باید به گونه ای باشد که با دندان طبیعی قابل تشخیص نباشد.

ایمپلنت چند دندان

با تعویض یک دندان، اتصال دهنده بر روی چند ایمپلنت قرار می گیرد. بعد از سپری شدن دوره بهبودی، اتصال دهنده دائمی به خود ایمپلنت متصل خواهد شد. امکان اتصال به تاج دندان و یا ندان های مصنوعی که در آزمایشگاه ساخته می شوند نیز وجود دارد.

در مرحله آخر، پل دندان به اتصال دهنده ها پیچ و مهره می شود.

ایمپلنت متحرک

در صورتی که تمام دندان ها از دست رفته باشند، از دو تا شش ایمپلنت جهت محافظت از دندان های مصنوعی فک پایین استفاده می شود. این کار معمولا هزینه زیادی را دارد و در برخی موارد شاهد تحلیل رفتن دندان و لثه ها خواهیم بود.

دندان های طبیعی و ایمپلنت از لحاظ ظاهری مشابه هم هستند و عملکرد یکسانی هم دارند. یکی از مهم ترین تفاوت ها میان دندان طبیعی و ایمپلنت، نحوه اتصال آن ها به استخوان، واکنش آن ها به بیماری های دهان و دندان و میزان مقاومت و ترمیم آن هاست.

دندان ها توسط رشته ای به نام رباط پریئودنتال به استخوان متصل می شوند. این در حالی است که ایمپلنت ها مستقیما با استخوان جوش می خورند.

بافت های لثه نیز همراه با فیبرهای کلاژنی به ریشه دندان متصل می شوند. یا این حال، بافت لثه می تواند به سطح ایمپلنت دندان بچسبد.

دندان ها نسبت به پوسیدگی حساس هستند و معمولا نیاز به عصب کشی پیدا می کنند. در حالی که ایمپلنت ها مواد فلزی هستند که پوسیده نمی شوند و دیگر نیازی به عصب کشی نخواهد بود.

سایر خدمات:

لمینیت دندان در کرج

ارتودنسی در کرج

دندانپزشکی اطفال در کرج

پاسخ

Call Now Button