کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

اصلاح طرح لبخند در یک جلسه

زیبایی و درخشندگی دندان ها اعتماد به نفس و جذابیت بسیار ایده آلی را ایجاد می کند. حتی زیبا ترین چهره ها بدون دندان های زیبا و مرتب چشم نواز نیستند و این مساله اهمیت کیفیت و ظاهر مناسب دندان ها را به خوبی نشان می دهد. امروزه روش هایی ارائه شده است که علاوه بر درمان دندان های آسیب دیده به زیبایی ظاهری آن نیز اهمیت می دهد. دندانپزشکی زیبایی شاخه ای از فعالیت هایی است که دندانپزشک سعی دارد در آن نظم و ترتیب دندان ها را به خوبی اصلاح و ظاهر آن را سفید و درخشان می کند.

زیبایی و سفیدی دندان ها آرزوی هر فردی است و هیچ چیز اندازه دندان های سفید و یکدست صورت را جذاب تر نمی کند اما ممکن است دندان ها به دلیل گذشت زمان و مصرف غذاها و نوشیدنی های نامناسب دچار تغییر رنگ شوند. در چنین مواقعی معمولا افراد به دنبال یافتن راه حل هایی برای سفید کردن دندان های خود هستند. به همین دلیل اصلاح طرح لبخند مهم است و خدماتی مانند لمینت دندان، کامپوزیت، بلیچینگ، روکش دندان، ارتودنسی و… می توانند به شما لبخندی دلنشین هدیه کنند به همین دلیل در این مقاله می خواهیم به بررسی برخی از این روش ها بپردازیم.

امروزه داشتن لبخندی زیبا و دندان های مرتب برای زیبایی چهره از اهمیت خاصی برخوردار است. بدون شک یک لبخند زیبا و دلنشین نتیجه داشتن دندان های مرتب و هماهنگ می باشد که رنگ آن سفید و درخشان است. اصلاح طرح لبخند که در واقع طراحی یک لبخند زیبا با توجه به ساختار صورت و استانداردهای زیبایی شناسی می باشد، کمک بزرگی در ایجاد جذابیت بصری و طراحی یک لبخند زیبا برای افراد می نماید. اصلاح طرح لبخند کمک می کند که اندازه و سایز دندان ها یکسان شده و فرم لثه تغییر کند. برای رسیدن به هماهنگی و ایجاد توازن میان دندان ها نیاز است تا تغییراتی بر روی لثه طول دندان ها فاصله بین دندان و برجستگی های روی آن انجام شود تا در نهایت طرح لبخند متناسب با اجزای صورت ایجاد شود. در واقع توسط دندانپزشک زیبایی ارتباط مناسبی میان اجزای صورت رنگ و شکل دندانها ایجاد می کند تا لبخندی دلنشین و خوشایند برای فرد طراحی و اجرا شود. دندانپزشک زیبایی در زمان طراحی لبخند مناسب با چهره استانداردهای زیبایی شناسی را مد نظر قرار داده و با توجه به ساختاری که در چهره وجود دارد نظم و ترتیب مناسبی را ایجاد می کند. اصلاح طرح لبخند مجموعه ای از اقدامات است که در نهایت آسیب های ظاهری دندان را از بین می برد ممکن است برای ایجاد یک دندان مناسب و مرتب از روش های زیبایی مانند سفید کردن دندان لمینت دندان کامپوزیت ها و یا روکش های سرامیکی استفاده شود. به کمک اصلاح طرح لبخند شکل و فرم دندان ها تغییر کرده و موقعیت آن ها اصلاح می شود. این اقدام برای تمامی عموم قابل اجرا بوده و افرادی که دندان های سالم و مرتب اما با مشکلات جزئی دارند نیز می توانند اصلاح طرح لبخند را انجام دهند. در مقابل افرادی که دندان های آسیب دیده بعد رنگ و یا ترک خورده دارند می توانند بدون انجام جراحی های سنگین و یا نیاز به کاشت دندان مجدد تغییرات لازم را روی دندان اصلی ایجاد کرده و مشکلات آن را برطرف نماید.

فهرست

اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند یکی از خدمات دندانپزشکی است که امروزه محبوبیت بسیاری بین افراد پیدا کرده است. علت محبوب بودن و پرطرفدار بودن این روش سرعت بالا و ارائه نتیجه در کمترین زمان ممکن است. شما تنها در طول یک جلسه درمان زیبایی می توانید فرم سایز و اندازه دندان ها را تغییر دهید و همچنین مشکلاتی مانند پریدگی، ترک خوردگی و یا بد رنگی دندان ها را کاملاً درمان نمایید .اصلاح طرح لبخند با هدف ایجاد لبخندی زیباتر از طریق روش های مختلف و تکنیک های ارائه شده در دندانپزشکی قابل انجام است، که شما با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی می‌توانید این خدمات را دریافت نمایید. از مهم ترین خدمات دندانپزشکی زیبایی که برای اصلاح طرح لبخند در نظر گرفته می شود کامپوزیت دندان است که بسیار سریع و راحت و بدون تراش دندان فرم و رنگ آن را دچار تغییرات چشمگیری می نماید. کامپوزیت دندان برای هر واحد دندان به صورت جداگانه انجام می‌شود و معمولاً ۸ دندان بالا و هشت دندان پایین فک را تحت تاثیر قرار می دهد. این تکنیک با استفاده از مواد مخصوص و بسیار مقاوم انجام می شود که ماندگاری طولانی مدتی را به همراه خواهد داشت.

اصلاح طرح لبخند در حقیقت روش هایی است که می تواند بهم ریختگی ، بد رنگی و یا ترک خوردگی دندان ها را اصلاح نماید.

آیا برای اصلاح طرح لبخند نیاز به قالب گیری از دندان ها است؟

قالب گیری از دندان ها تنها در صورتی که فرد تاج دندان ها را از دست داده باشد، نیاز است  و در برخی از موارد که از لمینت های سرامیکی استفاده می شود، نیاز به تراش دندان و قالب گیری از آن وجود دارد .استفاده از کامپوزیت دندان بدون تراش دندان و بدون نیاز به قالب گیری بوده و در طول تنها یک جلسه فرد می تواند اصلاح طرح لبخند را انجام دهد. امروزه استفاده از تکنیک کامپوزیت دندان بسیار محبوب تر است .چرا که سرعت و عملکرد دندانپزشکی زیبایی در این روش بالاتر بوده و فرد بدون نیاز به پیش زمینه های خاص می تواند در یک روز دندان های فک پایین و یا بالا یا هر دو را به صورت همزمان کامپوزیت کند. از مزایای کامپوزیت این است که آسیبی به دندان های اصلی وارد نمی‌کند و ایرادات ظاهری آن را مانند ترک خوردگی و بی نظمی را به خوبی پوشش می دهد.

مزایای اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند کمک می کند که افرادی که دچار مشکلات ظاهری در دندان ها هستند و این مشکل باعث بروز مسائل روحی و کاهش اعتماد به نفس در ایشان خواهد شد .بسیاری از افراد به خاطر موقعیت شغلی و اجتماعی نیاز به ارتباط گیری با سایر افراد خواهند داشت و در صورت داشتن دندان هایی نامرتب و نازیبا ممکن است برقراری ارتباط برایشان همراه با شرمساری و احساس ناخوشایند باشد. از این رو با طراحی لبخند جدید حس بهتری نسبت به گذشته داشته و برای برقراری ارتباط با دیگران راحت تر می شوند .اصلاح طرح لبخند که مجموعه‌ای از اقدامات روی دندان برای زیبایی آن است شامل سفید کردن دندان که از در از بین بردن سیاهی دندان و یا زردی آن کمک کننده است می باشد. همچنین ممکن است از کامپوزیت دندان که در واقع مادهای برای شکل دهی به دندان ها و از بین بردن ترک خوردگی و یا بعد رنگی دندان ها می باشد ،استفاده می نماید. در مشاوره ای که قبل از اصلاح طرح لبخند دارید پزشک با دقت دندان های شما را معاینه می کند اگر نیاز به روشهای درمانی باشد، ابتدا آن را مد نظر قرار داده و بعد نسبت به امور زیبایی اقدام می‌کند در مشاوره قبل از طراحی لبخند شکل صورت انتظارات شخصی شما و سن و جنسیت مدنظر قرار می گیرد و بهترین تصمیم گیری برای داشتن دندان های زیبا و چشمگیر انجام می شود. در این تکنیک ممکن است از لمینت دندانی برای ایجاد دندان های مرتب و درخشان کمک گرفته شود زمینه هایی مشابه با دندان اصلی انسان دارند. که کمک بزرگی برای زیبایی دندان ها و درخشان بودن آن هستند. جراح و یا دندانپزشک زیبایی در مواردی ممکن است نیاز داشته باشد تا لبخند لثه ای را برطرف نماید از این رو از ایشان می توانید کمک بگیرید تا قسمت هایی مانند لثه دندان که کوتاه و یا بلند است اندازه ای متعادل و مناسب داشته باشد.

اصلاح طرح لبخند
اصلاح طرح لبخند

لمینت دندان

لمینت پوسته های نازکی است که بر روی دندان ها قرار گرفته می شود و با آن می توان رنگ، ظاهر و طول دندان ها را اصلاح کرد.

لمینت دندان از جنس های مختلفی تشکیل می شود اما معمولاً از لمینت سرامیکی بیشتر استفاده می کنند. لمینت کردن دندان نیاز به تراش مقدار مشخصی از مینای دندان دارد و سپس قالب گیری های لازم در این خصوص انجام می شود. بعد از اینکه پوسته یا روکش دندان در لابراتوار تهیه شود دانپزشک زیبایی برای نصب آن روی دندان هایی که آماده سازی شده اند اقدام می‌کند. لمینت دندان بسیار درخشان زیبا سفید است که زیبایی چشمگیری در دندان ها ایجاد و ظاهر آن را بسیار طبیعی جلوه می دهد. ساختار و جنس آن بسیار شبیه به دندان های طبیعی است و از این رو لمینت کردن دندان نسبت به سایر روش های اصلاح طرح لبخند طبیعی تر و زیباتر خواهد بود .البته این روش اصلاح لبخند نسبت به سایر روش ها نیاز به زمان بیشتری دارد که پروسه آماده سازی دندان و آماده شدن لمینت ها در لابراتوار ممکن است حدود یک هفته زمان ببرد اما در مقابل زیبایی دندان ها و طول عمر آنها بسیار زیاد خواهد بود.

لمینت های دندانی دارای مزایای بسیاری برای افراد هستند . لمینت ها ساختاری زیبا و درخشان دارند و با ظرافت بسیار بالایی در لابراتوار تهیه می شوند. معروف ترین و محبوب ترین نوع لمینت ها انواع سرامیکی آن هستند که بعد از تراش دندان و قالبگیری به صورت روکش های بسیار نازک روی دندان ها نصب می شوند. زیبایی و درخشندگی این نوع لمینت به اندازه ای است که کمتر شخصی تشخیص دهد دندان هایتان را بازسازی کرده اید. اگر طرفدار این روش زیبایی دندان هستید به راحتی می توانید به کمک لمینت دندان این اتفاق را رقم بزنید.

کامپوزیت دندان

کامپوزیت ها امکان اصلاح رنگ سایز و اندازه دندان ها را در اختیار دندانپزشک قرار می‌دهد .کامپوزیت ها قابلیت انتخاب درجه سفیدی در دندان ها را خواهد داشت و افراد می توانند در کمترین زمان ممکن بدون اینکه دندان هایشان را تراش دهند و یا نیاز به ارتودنسی داشته باشند مشکلات بی نظمی و سایز دندان ها را به خوبی برطرف نمایند. همچنین کامپوزیت ها گزینه های خوبی برای از بین بردن فاصله میان دندان ها است . زمانی که دندان ها دارای فاصله هستند، لبخند شما تحت تاثیر قرار می گیرد و همین امر باعث می شود که زیبایی چهره نیز تخریب شود.

کامپوزیت و لمینت های دندانی امروزه طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده اند ، چرا که در کمترین زمان ممکن تغییرات بزرگی روی دندان ها ایجاد می کند و به سرعت می توان دندانهای پوسیده آسیب دیده و یا بعد رنگ را چه دندان هایی سفید و درخشان و سالم تبدیل نمود. این تکنیک همچنین در مواردی که فرد نیاز به برقراری مراسمات خاص مانند عروسی و یا شرکت در یک جلسه مهم را دارند کاربرد ویژه‌ای خواهد داشت و در واقع سرعت عملی که در اصلاح طرح لبخند وجود دارد باعث میشود که روشی محبوب و پرتقاضا از جانب مراجعین باشد.

کامپوزیت کردن دندان ها روشی مناسب برای اصلاح طرح لبخند و رفع عیوب دندان ها است که معمولا در یک جلسه انجام می گیرد.

مزایای کامپوزیت دندان

به طور کلی مهم ترین مزیت کامپوزیت دندان عدم نیاز به تراش دندان و سرعت در عملکرد دندانپزشک است. شما در دوره یک جلسه می توانید دندان های خود را مرتب و نظم دهی کنید، به کمک کامپوزیت ها مشکلات دندانی در ظاهر آن به خوبی برطرف می شود و در بسیاری از موارد دیگر نیازی به ارتودنسی ندارد.

  1. کامپوزیت ها نیازی به تراش دندان و یا تغییر در ساختار آن ندارند و بدون نیاز به این اقدام به راحتی روی دندان نصب و فرم داده می شود. البته در مواردی که دندان ها دارای بد رنگی و یا جرم زیاد باشد مقداری تراش سطحی نیاز است . همچنین برخی از دندان ها که بسیار کج و یا بیرون زده باشد هم ممکن است نیاز به تراش جزئی داشته باشند اما به طور کلی نیازی به انجام آن نیست.
  2. ترمیم کامپوزیت دندان بسیار ساده است. دندان ها به صورت تک واحدی و مجزا کامپوزیت می شوند که از این جهت به راحتی می توان هر واحد دندان که دچار آسیب و یا مشکل شد را مجدد ترمیم نمود. اگر به هر دلیلی دندان هایتان دچار شکستگی و یا ترک شود تنها همان دندان ترمیم خواهد شد و این مورد از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه تر خواهد بود.
  3. ظاهر آن کاملا مشابه دندان های طبیعی است و از این جهت اگر رنگ متعادلی را نیز انتخاب کنید کسی متوجه اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت نخواهد شد.
  4. دوره درمان و انجام کامپوزیت دندان بسیار کوتاه است . شما بدون نیاز به پیش زمینه های خاص می توانید در طول تنها یک جلسه درمان فک بالا و پایین خود را کامپوزیت کنید و از داشتن لبخندی زیبا و دلنشین لذت ببرید.
  5. از دیگر مزایای کامپوزیت دندان استحکام و مقاومت بالای آن است که می تواند چندین سال شما را همراهی کند. به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید و نگران تخریب و یا آسیب آن نیز نباشید. کامپوزیت ها طول عمر بالایی دارند و اگر به خوبی از آن ها مراقبت کنید نیازی به تعویض یا ترمیم ندارند.

روکش دندان

روکش زیبایی دندان زمانی استفاده می شود که یک دندان بسیار ضعیف دارید که نیاز به محافظت دارد یا دندانتان به شدت تغییر رنگ داده است. روکش دندان در دو مرحله انجام می گیرد. ابتدا دندان ها در صورت نیاز عصب کشی یا پر می شوند حتی ممکن است به جراحی لثه هم نیاز باشد. سپس دندانپزشک از دندان های شما قالب گیری کرده و روکش را بر روی آنها قرار می دهد.

روکش های دندانی برای پوشش دندان هایی که عصب کشی و یا ترمیم شده‌اند مناسب است. دندان آسیب دیده بعد از ترمیم همچنان مستعد پوسیدگی و تخریب است که برای جلوگیری از این مسئله بهتر است که دندان ها روکش شوند. روکش دندان کمک می کند که مقاومت دندان و ماندگاری آن بیشتر شود و ظاهر آسیب دیده آن به خوبی پوشش داده شود. در برخی از موارد که تاج دندان به شدت آسیب دیده است نیاز به روکش های دندان وجود دارد، اما در برخی از موارد می توانید حدود یک یا چند ماه بعد نسبت به روکش کردن دندان های تامین شده اقدام نمایید در هر صورت متخصص و دندانپزشک مربوطه توضیح های لازم برای نگهداری و افزایش طول عمر دندان ها را به شما ارائه می نمایند.

زیبایی و سفیدی دندان ها آرزوی هر فردی است و هیچ چیز اندازه دندان های سفید و یکدست صورت را جذاب تر نمی کند.

بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان برای افرادی توصیه می شود که دندان های مرتب و منظمی دارند اما در اثر برخی از موارد مانند مصرف سیگار و یا استفاده از مواد غذایی حاوی رنگدانه دچار تغییر رنگ دندان‌ها می‌شود . مصرف سیگار و قلیان یا نوشیدنی هایی مانند قهوه و چای نیاز به مراقبت های دندانی ویژه دارد، که مهمترین آن استفاده مرتب از دهانشویه و مسواک از اگر موارد بهداشتی به خوبی رعایت نشود دندانها دچار تغییر رنگ شده و برای سفید کردن آن نیاز به بلیچینگ دندان خواهید داشت.

یکی از روش های محبوب برای سفید کردن دندان ها بلیچینگ دندان است که هم در منزل و هم مطب قابل انجام است. در صورتی که این روش در مطب انجام گیرد می تواند با لیزر یا بدون لیزر انجام شود.

سفید کردن دندان ها ظاهر آن را بسیار زیبا و درخشان می‌کند ، اما بعد از آن نیاز دارید که همچنان مراقبت های لازم را از دندان ها داشته باشید، چرا که دندان همیشه مستعد تغییر رنگ و زیبایی است و این شما هستید که با اصلاح سبک زندگی و مراقبت مناسب از آن زیبایی و درخشندگی دندان ها را حفظ کنید. بعد از بلیچینگ دندان نیاز است که شما به صورت مرتب چه کارهای سالانه از دندان را در نظر بگیرید و برای اینکه ماندگاری بلیچینگ بیشتر شود، از مواد غذایی حاوی رنگ دانه مانند قهوه و چای در زمان های مناسب استفاده کنید. در صورتی که از غذاهای رنگی استفاده می کنید حتماً مسواک بزنید. یکی از مهمترین مواردی که باعث تغییر رنگ دندانها می شود به استعمال دخانیات و مصرف سیگار است سعی کنید و مصرف سیگار را محدود کنید .برای جلوگیری از زرد شدن دندان ها بعد از سفید کردن آن از مواد غذایی مانند قهوه چای زردچوبه انواع توت و غیره کمتر استفاده کنید از مصرف غذاهای اسیدی خودداری کنید چرا که این مواد باعث می شوند دندان شما زرد و بد رنگ شود.

مراقبت های بعد از سفید کردن دندان ها

  • سالی دو بار به دندانپزشکی مراجعه کنید.

برای ماندگاری نتیجه سفید کردن دندان ها بهتر است سالی دو مرتبه به دندانپزشکس زیبایی مراجعه کنید.

  • عدم مصرف سیگار و دخانیات

مصرف سیگار علاوه بر اثرات منفی بر روی بخش های مختلف بدن می تواند لبخند زیبایی فرد را از او بگیرد و فرد را مستعد انوع بیماری های دهان و لثه ای کند. به همین دلیل لازم است پس از سفید کردن دندان ها سیگار و سایر دخانیات را ترک کنید.

  • از مصرف مواد غذایی که باعث ایجاد لکه روی دندان ها می شود اجتناب کنید.

برای جلوگیری از زرد شدن دندان ها میزان مصرف موادی مانند چای، قهوه، زردچوبه، سس قرمز، انواع توت و … را کاهش دهید و هر بار که آنها را مصرف می کنید حتما مسواک بزنید.

  • مصرف غذاهای اسیدی را کاهش دهید.

از مصرف نوشابه ها، نوشیدنی های گازدار و آبمیوه های حاوی اسید را کاهش دهید زیرا به مرور موجب تخریب مینای دندان می شوند.

  • روزانه دو مرتبه از مسواک و نخ دندان استفاده کنید. همچنین استفاده از دهانشویه ها می تواند برای شما مفید باشد.

هزینه سفید کردن دندان

بسیاری از افراد درباره هزینه سفید کردن دندان ها و اصلاح طرح لبخند از ما می پرسند. لازم به ذکر است قیمت اصلاح طرح لبخند با توجه به نوع روش به کار برده شده متفاوت است و در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات کامل دارید می توانید با دندانپزشکی پارسه تماس حاصل فرمایید.

سخن پایانی

امروزه روش هایی که برای اصلاح طرح لبخند مدنظر قرار می گیرد بسیار متنوع است که با توجه به شرایط شما و نظر دندانپزشک ممکن است یکی از روش های ارائه شده در نظر گرفته شود. محبوب ترین تکنیک اصلاح طرح لبخند کامپوزیت دندان است که می تواند نتایج چشمگیری را برای شما به همراه داشته باشد. به همین منظور شما می توانید با مراجعه به بهترین کلینیک دندانپزشکی خدمات زیبایی دندان را دریافت کنید.

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۵ دقیقه
Call Now Button