کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

ایمپلنت دندان در کودکان

فهرست

ایمپلنت دندان در کودکان

آیا ایمپلنت دندان برای کودکان ایمن است؟

شما در بازی بسکتبال فرزند خود هستید و همه چیز عالی پیش می رود. او چند گل به ثمر رسانده است و تیمش برنده است. اما هنگامی که به فک و دندانهای فرزند شما آسیب وارد شود وقتی به دهان او نگاه کنید متوجه خواهید شد که او یک یا چند تا از دندان های خود را از دست داده است. در این صورت بهترین درمان چیست؟

ایمپلنت-دندان-کودکان
ایمپلنت-دندان-کودکان

بهترین روش ایده آل برای درمان دندان های آسیب دیده یا از دست رفته ایمپلنت یا کاشت دندان می باشد که با بدن انسان سازگار می باشد بنابراین با بیشترین سرعت ممکن به مطب دندانپزشک بروید تا شانس انجام عمل کاشت موفقیت آمیز را افزایش دهید. همچنین اگر فرزند شما ورزش می کند، برای چنین شرایط اضطراری یک کیت Save-a-Tooth را برای او به همراه داشته باشید

نکات ضروری درباره ایمپلنت دندان

در حالی که ایمپلنت دندان روش استاندارد جایگزین برای دندانهای از دست رفته دائمی در بزرگسالان است، اما آنها گزینه خوبی برای کودکان نیستند. دلیل این امر این است که ایمپلنت های دندانی فقط در بیمارانی قرار می گیرند که فک آنها به طور کامل رشد کرده باشد. اگر یک ایمپلنت دندان در بیمار کم سن قرار بگیرد، ممکن است مانع از رشد فک شود و از درآمدن سایر دندانها به طور طبیعی جلوگیری کند. ایمپلنت های دندانی مستقیماً در استخوان قرار می گیرند و فاقد رباط پریودنتال عملکردی هستند، بنابراین به آسانی مانند دندانهای طبیعی حرکت نمی کنند.

کلینیک دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

 حداقل سن ایمپلنت دندان

1-حداقل 15 سال برای دختران

.2-حداقل 17 سال برای پسران

سن توصیه شده برای هر جنس متفاوت است زیرا رشد استخوان در دختران معمولاً زودتر از رشد استخوان در پسران کامل می گردد . در این سنین، رشد فک احتمالاً کانل شده است، یا حداقل به جایی رسیده است که احتمالاً ایمپلنت دندان تأثیر منفی روی رشد فک در آینده نخواهد داشت.

گزینه های جایگزین ایمپلنت د ندان

 برخی از گزینه های درمانی جایگزین ایمپلنت دندان عبارتند از:   

پروتز جزئی قابل جابجایی: این پروتز قابل جابجایی دارای یک یا چند دندان مصنوعی است که در صورت لزوم به آن وصل می شود. قرار دادن یک پروتز جزئی این واقعیت را که کودک شما دندان خود را از دست داده است را پنهان می کند.

بریج دندان: بریج های دندان با قرار گرفتن به شکل یک پل در طرفین می توانند قسمت های بی دندان را پوشش دهند.

بریس: اگر قبلاً به این فکر افتاده بودید که دندان کودک خود را بریس کنید، باز هم می توانید به آن فکر کنید. دندان مصنوعی می تواند به یک سیم ارتودنسی متصل شود تا شکاف باقی مانده بین دندان ها را پر کند، همچنین بریس می تواند دندان های کج شده و مشکلات جویدن را اصلاح کند.

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button