کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

بلیچینگ دندان در کرج

درمان های زیبایی دندان پزشکی در چند دهه اخیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند، خصوصاً به این دلیل که مردم بیشتر نگران زیبایی ظاهری لبخند خود هستند. این واقعیت که با کاهش شیوع و شدت پوسیدگی همراه است، توجه پزشک را به درمان های محافظه کارانه و غیر تهاجمی مانند سفید کردن دندان سوق داده است.

تغییر رنگ دندان ها می تواند تحت تأثیر ترکیبی از عوامل ذاتی و بیرونی قرار گیرد. لکه های ذاتی مربوط به خاصیت مینای دندان و عاج است، در حالی که لکه های بیرونی با رسوب مواد غذایی یا لکه های نوشیدنی روی سطح دندان ایجاد می شوند.

حال سوال هایی که مطرح است : آیا می توان این تغییر رنگ ها را برطرف کرد؟  این درمان چیست و چگونه است؟

فهرست

بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان یک روش محافظه کارانه و بیولوژیکی بی خطر برای دندان های لکه دار محسوب می شود.روشهای مختلفی برای بهبود رنگ دندانها، مانند سفید کردن با خمیردندانها، از بین بردن لکه های حرفه ای، میکروآبراسیون مینا، سفید کردن حیاتی دندان ها، سفید کردن غیر حیاتی دندان ها، تاج و ونیرها وجود دارد.

در ادامه مقاله به معرفی روش بلیچینگ دندان ها و بررسی بلیچینگ دندان در کرج می پردازیم، اگر هنوز بلیچینگ دندان انجام نداده اید حتما ادامه مطلب را با ما همراه باشید…

انواع روش های سفید کردن دندان ها

تقریباً هر کسی که دندانهای دائمی اش دچار تغییر رنگ شده باشد می تواند واجد شرایط سفید کردن دندان باشد. دندانپزشک شما قادر خواهد بود سلامت دهان و دندان شما را ارزیابی کرده و روش سفید کننده ای را که برای شما مناسب است توصیه کند. بسته به نوع و شدت لکه ها، ممکن است یک یا چند مورد از درمان های زیر را پیشنهاد کند:

  • تمیز کردن حرفه ای برای از بین بردن لکه های خارجی ناشی از مواد غذایی و دخانیات
  • استفاده از یک خمیر دندان سفید کننده برای رفع لکه های سطحی دندان
  • برای نتیجه بیشتر، استفاده از یک ژل سفید کننده مناسب و مقرون به صرفه یا نوارهای سفید کننده
  • بلیچینگ دندان برای لکه های زردتر و بیشتر
  • ونیرها یا پیوند زدن برای رفع دندانهای نامنظم یا به شدت آسیب دیده، و رسیدن به نتایج مطلوب

که بسته به نوع و شدت لکه ها و تشخیص دندانپزشک تان بهترین روش برای رفع لکه ها و رسیدن به نتیجه مطلوب برای دندان های شما انتخاب می شود، بنابراین هزینه دقیق بلیچینگ دندان و تعداد جلسات در زمانی که مشاوره انجام می شود، مشخص خواهد شد.

دندانپزشکی پارسه 11بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان (Tooth bleaching) در واقع همان سفید کردن دندان ها می باشد که  با استفاده از این روش لکه های زرد و لکه های غیرطبیعی روی دندان ها از بین خواهند رفت و دندانی به اصطلاح سفید و درخشان و لبخندی زیبا را به ارمغان خواهد آورد.

روش های بلیچینگ دندان:

بلیچینگ دندان با تکنیک های گوناگونی قابل انجام است از جمله:

  • بلیچینگ دندان ها در مطب: بهترین روش برای بلیچینگ، به کارگیری این روش توسط متخصصین مجربه و در مکانی ایمن، بهداشتی است.
  • بلیچینگ دندان ها در خانه: در این روش بلیچینگ با محصولات دارویی و گیاهی انجام شده که نتایج ام ماندگار نخواهد بود و همینطور ممکن است نتایج قابل توجهی را به وجود نیاورد.
  • ترکیبی از یک یا دو جلسه از هر دو روش فوق

پس از پایان جلسات بلیچینگ، توصیه می شود، نکاتی که توسط دندانپزشک زیبایی تذکر داده می شود را توجه کرده و حتما تمامی ان ها را رعایت کنید تا نتایج بلیچینگ ماندگار باشد.

سفید کردن در مطب ، می تواند سریعتر دندان ها را روشن تر کند. روش های  سفید کننده  که در مطب انجام می شوند از کیت های خانگی قوی تر هستند. علاوه بر این ، نور ، گرما یا ترکیب هر دو ممکن است سرعت را افزایش داده و روش سفید کردن را تشدید کند.

در هر یک از روش های فوق از سفیدکننده های حاوی پراکسید استفاده می شود که درصد آن ها متفاوت است، درصد پراکسید آن هایی که در منزل استفاده می شود کمتر از درصد آن هایی است که درمطب استفاده می شوند. ومحصولات مختلفی با درصد های مختلفی برای انجام این روش ها وجود دارد.

دندانپزشکی پارسه در کرج

بیشتر محصولات سفید کننده از پایه پراکسید بوده و در واقع قادر به تغییر رنگ دندان ها هستند. با این حال ، تمام تغییر رنگ دندان ها به درمان های سفید کننده دندان پاسخ نمی دهند. وباید قبل از سفیدکردن دندان با دندانپزشک مشورت کنند تا علت تغییر رنگ دندان را مشخص کرده و معلوم شود که کدام یک از روش های سفید کننده نتیجه مطلوب تری خواهد داشت. این مرحله به ویژه برای بیمارانی که دارای پر کردن ، درمان کانال ریشه ، تاج و یا لکه های بسیار تیره روی دندانهای قدام هستند بسیار مهم است.

بلیچینگ دندان در مطب

در این روش که سرعت سفید شدن دندان بالاتر از روش های خانگیست، از ژل های بلیچینگ با غلظت بالا و برای زمان کوتاه و مشخصی بر روی دندان استفاده می شود، اما در صورت استفاده نادرست ممکن است باعث حساسیت زود گذر در لثه و مخاط دهان شود، در نتیجه اینجاست که تبهر دندانپزشکی پارسه در بلیچینگ مورد اهمیت قرار می گیرد. در روش بلیچینگ در دندانپزشکی پارسه  برای جلوگیری از تماس مواد اکسید کننده با لثه‌ها از ژل های محافظ مخصوصی استفاده می‌شود که با مهارت بر روی لثه قرار می‌گیرد و با نور آبی محکم می‌گردد.

که بسته به نوع و شدت لکه ها و تشخیص دندانپزشک تان بهترین روش برای رفع لکه ها و رسیدن به نتیجه مطلوب برای دندان های شما انتخاب می شود.

ماندگاری بلیچینگ دندان 

بلیچینگ در دندان پزشکی پارسه  طول عمر زیادی را به همراه داشته زیرا پروسه بلیچینگ با دقت و کیفیت بالا انجام می  گیرد.

بلیچینگ دندان در دندانپزشکی پارسه

با توجه به توضیحات فوق مهم است که در چه مرکزی بلیچینگ دندان خود را انجام دهید و ازعوارض هرچند کوتاه مدت بعد از بلیچینگ دندان هایتان جلوگیری کرده و به نتیجه مطلوب خود برسید.دندان پزشکی پارسه با سابقه کاملا درخشان در این زمینه و رضایت بالای 95 درصد بیماران یکی از بهترین های بلیچینگ در کرج می باشد.

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button