کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ دندان

فهرست

تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ دندان

با وجود رشد روز افزون متقاضیان خدمات زیبایی در حوزه دندانپزشکی، همچنان افراد زیادی به دلیل ناآگاهی از انواع و ویژگی های این خدمات در انجام آن ها تردید دارند. در واقع این افراد یا به دلیل مراجعه به دندانپزشکان بی تجربه دچار عوارض شده و آسیب های غیر قابل جبران را متحمل می شوند و یا به دلیل ترس از این آسیب ها از انجام آن ها صرف نظر می کنند.

اما مگر می شود از موج مدرنیسم که به تازگی معنای جدیدی یافته به راحتی گذشت. احتمالا پاسخ شما به این پرسش منفی است چراکه زیبایی که این خدمات به لبخند افراد می بخشد غیر قابل چشم پوشی است. پس راه چاره چیست؟

اولین و مهمترین گام در راه استفاده از این خدمات آشنایی و آگاهی کامل از هر کدام آن ها  است تا متقاضیان بتوانند به راحتی انتخابی درست داشته باشند. از این رو در این مقاله بر آن شدیم که توضیح مفصلی راجع به تفاوت دو نوع از خدمات دندانپزشکی به نام بلیچینگ دندان و لمینت دندان را ارائه دهیم تا متقاضیان این دو خدمات بتوانند تضمینی توامان با آگاهی داشته باشند.

اگر شما خواننده عزیز نیز درصدد انجام بلیچینگ و یا لمینت دندان هستید اما تفاوت و مزایای آن ها را نمی دانید خواننده این مقاله باشید:

بلیچینگ دندان

افراد با توجه به نوع تغذیه و شیوه رعایت بهداشت دهانی عمر دندان های خود را تضمین می کنند. اما به هر حال بعد از گذشت مدت زمان طولانی دندان ها کیفیت خود را از دست داده و از نظر رنگ ظاهری و همچنین استحکام دچار آسیب می شوند. امروزه به لطف پیشرفت های گسترده در عرصه دندانپزشکی روش های نوینی برای دستیابی لبخند زیبا به وجود آمده است که بلیچینگ دندان یکی از آن هاست.

بلیچینگ دندان نوعی روش برای ایجاد زیباسازی با استفاده از سفید کردن دندان است. این روش به دلایل بسیاری مورد اسقبال قرار گرفته است که مهمترین آن ها عدم ایجاد تراش روی دندان ها و در عین حال سفید کردن آن هاست.

مزیت دوم این روش امکان انجام آن در خانه برای متقاضیان است. افراد می توانند بلیچینگ دندان را در خانه و یا در مطب انجام دهند که بنا به انتخاب هر یک از این دو روش مراحل انجام آن متفاوت خواهد بود. البته متقاضیان باید توجه داشته باشند که بلیچینگ دندان برای هر نوع جنس دندانی نتیجه یکسان نخواهد داشت. بنابراین قبل از انجام آن باید به بهترین دندانپزشک زیبایی مراجعه کرده و با او مشورت کنند. در این روش به دلیل احتمال آسیب به لثه هنگام قرار دادن مواد بلیچینگ توصیه می شود در انتخاب دندانپزشکی خوب دقت لازم را داشته باشند.

دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

لمینت دندان

لمینت دندان از انواع خدمات دندانپزشکی است که به نوعی می توان آن را زاییده روش هایی مثل کامپوزیت دندان دانست. با این تفاوت که این روش به دلیل اصلاحات صورت گرفته  دیگر عوارض کامپوزیت دندان را به همراه نخواهد داشت. در واقع هرگونه روش جدید که در حوزه پزشکی و یا دندانپزشکی سر بر می آورد به نوعی تکامل روش قبل خود محسوب شده و جایگزین آن خواهد داشت.

در گذشته برای دستیابی به زیبایی دندان ها تنها راه، انجام ارتودنسی بود، اما امروزه روش های متنوعی جایگزین این روش شده که از لحاظ هزینه و طول درمان بسیار مطلوب تر از روش های دیگر است. البته باید توجه داشته باشید هم اکنون نیز از ارتودنسی برای اصلاحات دندانی استفاده می شود و این روش با پیدایش روش های دیگر منسوخ نشده است.

از لمینت دندان برای پوشش دهی مشکلاتی نظیر تغییر رنگ دندان ها، شکستگی های کوچک، ترک خوردگی های دندان و از این دست آسیب ها استفاده می شود.

لمینت دندان با ایجاد لایه ای سرامیکی به قطر 5 تا 6 میلیمتر روی دندان ها قرار گرفته و ضمن ممانعت از دیده شدن نواقص دندانی موجب سفیدی  و شفافیت دندان ها نیز می شود. در این روش دندانپزشک قالب دندان ها را گرفته و به لابراتوار منتقل می کند تا مراحل ساخت لمینت آغاز شود. برای نصب لمینت بر روی دندان ها دندانپزشک شیارهایی را روی دندان ایجاد کرده تا لمینت به خوبی به دندان متصل شود.

با توجه به توضیحات ارائه شده تفاوت اساسی بلیچیگ دندان و لمینت دندان بسیار مشخص شده است. هر دو این روش ها در جهت زیباسازی دندان ها به کار می رود، اما در بلیچینگ دندان دندانپزشک برای ایجاد سفید کردن دندان ها ساختار دندان را تغییر نداده و شیاری را روی دندان ایجاد نمی کند، بلکه سفید شدن دندان ها در سایه مواد مخصوص بلیچینگ صورت می گیرد. اما در لمینت دندان دندانپزشک برای ایجاد زیباسازی دندان مجبور به ایجاد شیار روی دندان ها بوده تا بتواند لمینت ساخته شده را روی آن قرار دهد.

از دیگر تفاوت های اساسی این دو روش، هزینه های هریک از آن هاست. پر واضح است که لمینت دندان به دلیل مراحل انجام و استفاده از مواد مرغوب تر و همچنین پروسه انجام آن از هزینه بالاتری برخوردار خواهد بود. در صورتی که بلیچینگ دندان به علت پروسه کوتاه مدتی که دارد و همچنینی امکان انجام آن در منزل برای نتقاضیان هزینه کمتری را خواهد داشت.

نکته پایانی

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد برای انجام هر یک از این روش ها در وهله اول مشورت با دندانپزشک ضروری است. افراد باید درباره نتیجه دهی هر یک از این دو روش اطلاعات کاملی را از دندانپزشک خود دریافت کنند. نکته دیگر در این باب این است که انتخاب هر یک از آن ها مراقبت های دقیقی را می طلبد که افراد ملزم به رعایت آن هستند. هر مقدار که مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان و یا مراقبت های بعد از لمینت دندان با دقت بیشتری انجام شود عمر این خدمات را برای افراد نیز بیشتر خواهد کرد. بنابراین توجه به انتخاب دندانپزشک و همچنین رعایت توصیه های بعد از انجام این خدمات می تواند نتیجه دهی  مطلوب هر یک را تضمیمن کند.

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button