کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ دندان

افراد زیادی قصد انجام یکی از دو روش زیبایی دندان را دارند اما از تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ دندان با خبر نیستند. از آنجایی که این دو روش تفاوت هایی با یکدیگر دارند، می خواهیم نگاه کاملی به بررسی تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ دندان بیندازیم. دانستن اینکه لمینت و بلیچینگ چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند به انتخاب درست آن ها کمک می کند. درواقع با دانستن تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ دندان خواسته های خود را به صورت منطقی و واقعی خواهیم شناخت و در نتیجه روش مورد نظر را بر خواهیم گزید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

پیش از بررسی تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ دندان ، بهتراست نگاه کلی به مزایا و معایب هرکدام از این دو روش بیندازیم. پس از آن می توانیم در این باره صحبت کنیم که در میان مزایا و معایب هردو، تفاوت ها چه تاثیری بر انتخاب ما خواهند داشت.

فهرست

مزایای کلی بلیچینگ

بلیچینگ از راه های سفید کردن دندان است. بهتر است پیش از بررسی تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ دندان، نگاهی کلی بر مزایای روش بلیچینگ بی اندازیم.

 • افراد می توانند بلیچینگ دندان را در خانه و یا در مطب انجام دهند. این مورد از جمله مزیت های بسیار مهم بلیچینگ است زیرا مراجعین و زیباجویان می توانند به صورت ترکیبی و در خانه و مطب دندان های خود را سفید کنند.
 • بلیچینگ از دو نظر مقرون به صرفه است. هزینه تهیه آن نسبتا خیلی زیاد نیست و علاوه بر آن به دلیل امکان هوم بلیچینگ یا بلیچینگ در خانه، کاهش هزینه کلی نیز اعمال می شود.البته ناگفته نماند که بهتر است حتما دکتر متخصص پیش از انجام آن مشاوره و معاینه کاملی انجام بدهد.
 • اثر بخشی بلیچینگ تقریبا سریع است. معمولا افراد با انجام بلیچینگ در مطب برای یک یا دو جلسه به نتیجه دلخواه خود می رسند و یا در کنار آن از روش بلیچینگ در منزل نیز استفاده می کنند.
 • مدت زمانی که این روش زیبابی می تواند دندان ها را سفید نگه دارد تقریبا طولانی و موثر است. در واقع مواد استفاده شده در بلیچینگ دندانی عموما خاصیت سفید کنندگی بالایی دارند و در صورت استفاده از مواد با جنس مرغوب و با کیفیت ، این ماندگاری بیشتر نیز می شود.
 • در این روش سفید کردن دندان، نیازی به تراشیدن هیچ بخشی از دندان ها نیست. در نتیچه این، فرد نیازی به بی حسی، استفاده از مسکن برای کاهش درد، استفاده از ابزارهای خاص و دیگر نکات مراقبتی مربوطه ندارد.

معایب کلی بلیچینگ دندان

پس از مزایای کلی نوبت به معایب نیز می رسد :

 • برخی افراد ممکن است نسبت به مواد سفید کننده در بلیچینگ حساسیت داشته باشند. میزان این حساسیت به موادی که در ماده سفید کننده استفاده شده بستگی دارد و همچنین روشی که فرد انتخاب کرده نیز می تواند اثر داشته باشند. یعنی ممکن است در هوم بلیچینگ بعضی مشکلات به وجود بیاید که موجب حساسیت شود.
 • تحریکات لثه از دیگر مشکلات است. این مشکل نیز غالبا در هوم بلیچینگ امکان دارد به وقوع بپیوندد. در صورتی که تحریک لثه و التهاب آن با مواد سفید کننده اتفاق بیفتد، فرد بایستی به بهترین دندانپزشکی زیبایی در کرج مراجعه کند.
 • از جمله تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ دندان این است که در برخی موارد وضعیت سلامت و ظاهر دندان شخص مشکل خاصی دارد. در نتیجه بعضی لکه ها با مواد سفید کننده بر طرف نمی شوند و این روش سفید کنندگی برای آنها اثر بخش نیست.
 • همچنین سلامت دندان بعضی افراد به طور کلی به آنها امکان و اجازه استفاده از مواد سفید کننده را نمی دهد و باید روش های دیگری را استفاده کنند.

مزایای کلی لمینت دندان

از لمینت دندان برای پوشش دهی مشکلاتی نظیر تغییر رنگ دندان ها، شکستگی های کوچک، ترک خوردگی های دندان و از این دست آسیب ها استفاده می شود. مزایای کلی آن شامل موارد زیر می شود:

 • با مراجعه به بهترین مرکز لمینت دندان در کرج که دندانپزشکان مجربی در حوزه دندان دارد، می توانید لمینت انجام دهید و از بابت نتیجه آن آسوده خاطر باشید. در واقع از مزایای این روش، اطمینان از روند درست و دقیق لمینت کردن است زیرا بایستی در مراکز تخصصی دندانپزشکی انجام شود.
 • پس از اتمام لمینت، نتایج آن به سرعت دیده می شود. این مزیت برای کسانی که می خواهند سریعا نتیجه مطلوب خود را ببینند بسیار جذاب خواهد بود.
 • این روش به صورت ریشه ای می تواند به درمان مینای دندان نیز بپردازد که مزیت بزرگی است.

معایب کلی لمینت دندان

 • ایجاد حساسیت در برخی افراد از جمله معایبیست که در بسیاری از روش های زیبایی دندان وجود دارد. این اتفاق برای لمینت دندان نیز می افتد.
 • از جمله تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ دندان این است که لمینت ها امکان ترمیم ندارند و یا ترمیم آن ها بسیار سخت خواهد بود. در واقع این روش دائمی است. به همین دلیل امکان اعمال تغییرات در آن خیلی کم است.
 • هزینه لمینت تقریبا زیاد است و می توان آن را جزو روش های پر هزینه زیبایی دندان در نظر گرفت.

مهم ترین تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ دندان

با توجه به توضیحات ارائه شده تفاوت اساسی بلیچیگ دندان و لمینت دندان بسیار مشخص شده است. هر دو این روش ها در جهت زیباسازی دندان ها به کار می رود، اما در بلیچینگ دندان دندانپزشک برای ایجاد سفید کردن دندان ها ساختار دندان را تغییر نداده و شیاری را روی دندان ایجاد نمی کند، بلکه سفید شدن دندان ها در سایه مواد مخصوص بلیچینگ صورت می گیرد. اما در لمینت دندان دندانپزشک برای ایجاد زیباسازی دندان مجبور به ایجاد شیار روی دندان ها بوده تا بتواند لمینت ساخته شده را روی آن قرار دهد.

از دیگر تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ دندان، هزینه های هریک از آن هاست. پر واضح است که لمینت دندان به دلیل مراحل انجام و استفاده از مواد مرغوب تر و همچنین پروسه انجام آن از هزینه بالاتری برخوردار خواهد بود. در صورتی که بلیچینگ دندان به علت پروسه کوتاه مدتی که دارد و همچنینی امکان انجام آن در منزل برای نتقاضیان هزینه کمتری را خواهد داشت.

نکته پایانی در باره تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ دندان

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد برای انجام هر یک از این روش ها در وهله اول مشورت با دندانپزشک ضروری است. افراد باید درباره نتیجه دهی هر یک از این دو روش اطلاعات کاملی را از دندانپزشک خود دریافت کنند. نکته دیگر در این باب این است که انتخاب هر یک از آن ها مراقبت های دقیقی را می طلبد که افراد ملزم به رعایت آن هستند. هر مقدار که مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان و یا مراقبت های بعد از لمینت دندان با دقت بیشتری انجام شود عمر این خدمات را برای افراد نیز بیشتر خواهد کرد. بنابراین توجه به انتخاب دندانپزشک و همچنین رعایت توصیه های بعد از انجام این خدمات می تواند نتیجه دهی  مطلوب هر یک را تضمیمن کند.

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button