کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

جراحی ایمپلنت دندان

فهرست

جراحی ایمپلنت دندان

جراحی ایمپلنت دندان از جمله روش هایی است که برای ترمیم و جایگزین کردن دندان مصنوعی در محلی است که دندان طبیعی از دست رفته است.

در واقع از نوین ترین روش هایی که در زمینه ترمیم و جایگزینی دندان هایی که به دلیل پوسیدگی شدید از بین رفته اند ایمپلنت دندان است.

برای انجام این کار از جراحی ایمپلنت دندان کمک می گیرند که موضوع اصلی این نوشتار می باشد.

بسیاری از افراد این روزها اطلاعات زیادی در زمینه ایمپلنت دندان دارند زیرا که نامی آَشنا است. اما در این نوشتار مطالبی را به طور دقیق و جزئی در خصوص جراحی ایمپلنت دندان از بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج خواهیم آورد.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت در واقع به پیچ هایی اشاره دارد که در داخل لثه جای گذاری می شود. اتفاقی که رخ می دهد این است که زمانی که پیچ ها داخل لثه و استخوان لثه قرار می گیرد بعد از مدت زمانی این پیچ ها کاملا به نواحی اطراف خود یعنی لثه جوش می خورند زیرا که از جنس تیتانیوم هستند و کاملا با بدن سازگار می باشند.

از مهم ترین نکاتی که وجود دارد این است که تیتانیوم هیچ گونه واکنشی را در بدن ایجاد نمی کند و موجب بروز حساسیت نمی شود. از این رو ایمپلنت دندان روشی مطمئن و بی خطر است.

 

جراحی ایمپلنت دندان

 

در این جراحی اقداماتی که انجام می شود این است که ابتدائا لثه باید برای جایگذاری ایمپلنت ها آماده شود. در واقع بستر کاشت ایمپلنت فراهم می شود. از این رو اگر مشکلاتی در ناحیه لثه ها وجود داشته باشد برطرف می گردد. در مرحله بعدی با ایجاد حفره هایی در داخل استخوان لثه کاشت ایمپلنت ها انجام می شود. مرحله سوم قرار دادن دندان ها روی این پیچ ها است.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که فواصل زمانی مراحل جراحی ایمپلنت تقریبا طولانی است. زیرا که این جراحی از حساسیت های بالایی برخوردار است. از این رو پزشکان تلاش می کنند که مراحل را به دقت و وسواس زیادی  با فاصله زمانی اما پشت سر هم انجام دهند تا روند جراحی به درستی پیش رود و نتیجه مطلوبی برای فرد حاصل گردد.

 

مزایای انجام جراحی ایمپلنت دندان

 

  • از جمله مهم ترین مزایایی که روش ایمپلنت دندان در پی دارد این است که دوام و ماندگاری دندان های ایمپلنت بسیار زیاد است. از این رو افرادی که ایمپلنت می کنند مدت زمان طولانی می توانند از سلامت و زیبایی دندان ها بهره مند شوند. مدت زمان ماندگاری ایمپلنت ها بستگی به رعایت بهداشت افراد دارد. در صورتی که بهداشت به خوبی رعایت شود دوام ایمپلنت ها مادام العمر است.
  • از دیگر مزایایی که جراحی ایمپلنت دندان دارد این است که دندان ها ساختاری مشابه با دندان های اصلی دارد. از این رو نمایی طبیعی را برای افراد ایجاد می کند.
  • این روش کاملا ایمن و کم خطر است.

 

آیا ایمپلنت دندان خطراتی در پی دارد؟

 

خطرات جراحی ایمپلنت دندان از جمله سوالاتی است که به کرّات از سوی افراد پرسیده می شود. واقعیتی که وجود دارد این است که جراحی ایمپلنت دندان در صورتی که به دست بهترین متخصصین این حوزه انجام شود کمترین آسیب و خطری در پی ندارد. از این رو به طور کلی این روش جراحی خطری در پی ندارد اما اگر به درستی و دقیق انجام نشود می تواند عاملی برای خطرات باشد

 

 

نتیجه گیری

در پایان این نکته را یادآور خواهیم شد که به جهت حساسیت های زیادی که جراحی ایمپلنت دندان دارد باید از سوی بهترین و معتبر ترین پزشکانی که در زمینه ایمپلنت و جراحی ایمپلنت تبحر و مهارت دارند انجام شود. پزشکان جراح ایمپلنت با توجه به مهارت و تجربه  هایی که دارند می توانند بهترین برنامه جراحی را طراحی و پیاده سازی کنند.

امیدواریم که توانسته باشیم با ارائه اطلاعاتی که در این مقاله آمد قدمی مثبت در مسیر تصمیم گیری های دقیق شما برداشته باشیم و بتوانید با به کار گیری این اطلاعات بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

 

 

 

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button