کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

جرمگیری دندان در کرج

فهرست

جرمگیری دندان در کرج

روش جرمگیری دندان یا سفید کردن دندان به هر فرآیندی که سبب سفیدتر شدن دندان ها می شود، اطلاق می گردد. جرمگیری دندان روش غیر تهاجمی محسوب می شود که به منظور سفیدتر کردن و روشن تر کردن دندان های لکه دار، دندان های دچار تغییر رنگ شده، تیره یا زرد طراحی شده است. این روش اولین بار در دهه 1980 برای عموم مردم معرفی شد. طبق نظرسنجی انجام شده توسط آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا، هنگامی که از افراد پرسیده شد، “دوست دارید چه چیزی بیشتر در لبخند شما بهبود یابد؟” متداول ترین پاسخ، دندانهای سفیدتر و روشن تر بود.

چگونگی ظاهر شدن سفیدی دندان ها به این بستگی دارد که چگونه نور منعکس می شود و ازخارجی ترین لایه دندان یعنی مینا پراکنده می شود. دندان ها به دلایل مختلف ممکن است تیره و یا دچار تغییر رنگ به نظر برسند، می تواند به دلیل وجود لکه های سطح بیرونی دندان ها یا تغییر رنگ از داخل دندان ها باشد. در حالی که لکه های خارجی دندان به طور معمول ناشی از مصرف برخی غذاها و دخانیات است، تغییر رنگ داخلی دندان ها عمدتاً نتیجه عوامل ارثی، برخی از داروهای خاص، پوسیدگی دندان، ترمیم دندان یا تروما می باشد. علاوه بر این، روند پیری می تواند بر رنگ دندان تأثیر بگذارد. این امر به این دلیل است که با گذشت زمان، لایه بیرونی مینای دندان نازک تر می شود و رنگهای متمایل به زرد بیشتری را از لایه زیرین عاج نشان می دهد.

جرمگیری-دندانمزایای جرمگیری دندان ها که توسط دندانپزشک انجام می شود چیست؟

اگرچه محصولات سفید کننده بسیاری در فروشگاه ها یا داروخانه ها وجود دارند، اما نگرانی های بهداشتی و محدودیت هایی در مورد این محصولات وجود دارد. اگر پروتکل تولید این محصولات به درستی رعایت نشده باشد، این محصولات می توانند به دندان ها و بافت های نرم دهان آسیب وارد کنند و ممکن است نتایج مورد نظر را ارائه ندهند. محصولات سفید کننده دندان حاوی غلظت های متفاوتی از پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید هستند که به عنوان ماده سفید کننده عمل می کنند. هنگامی که دندان ها حساس، در معرض شکستن یا ترک خورده باشند، ممکن است روش سفید کردن دندان ها منع مصرف شود.

کلینیک دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت از جمله جرمگیری دندان در کرج را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بلیچینگ می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

به طور کلی ، افراد دارای دندان های متمایل به زرد بهترین پاسخ را در روش های سفید کردن دندان ها مانند جرمگیری دندان می دهند. در صورتی که سفید شدن دندان های قهوه ای و مایل به خاکستری کمتر جواب می دهد و ممکن است نیاز روش های سفید کردن دندان ها تحت نظارت دندانپزشک به صورت طولانی تر داشته باشند. در نهایت، ممکن است جرمگیری دندان ها در صورت وجود دندانهای حساس، مینای فرسوده و بیماری قابل توجه لثه توصیه نشود. به طور معمول، سالم ترین و موثرترین روش های سفید کردن دندان ها روشهایی هستند که توسط دندانپزشک انجام و کنترل می شوند. روش سفید کردن دندان در مطب که توسط دندانپزشک انجام می شود، مطمئن ترین و ایمن ترین روش برای به دست آوردن سریع بهترین نتایج است.

 جرمگیری دندان

جرم گیری دندان روشی است که در آن دندانپزشک با استفاده از ابزار اولتروسونیک به پاکسازی و تمیز کردن دندان ها می پردازد و سطح دندان ها را تمیز و عاری از هرگونه جرم می نماید.

مراقبتهای بعد از جرمگیری دندان

پس از جرمگیری دندان ها نیاز است نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

1-  در روز جرمگیری بهتر است غذاهای نرم بخورید.

2-  برای تسکین درد یا التهاب می توانید داروهایی مانند ایبوپروفن یا استامینوفن مصرف کنید.

3-  پس از جرم گیری دندان ها، روزی سه بار دهان را با آب نمک گرم شستشو دهید.

4-  استفاده از محلول لثه و دندان نیز مفید می باشد و بهتر است درباره طریقه مصرف آن از دندانپزشک خود سوال کنید.

5-  تا چند روز پس از جرمگیری ممکن است هنگام نخ دندان کشیدن، لثه کمی دچار خونریزی شود که در واقع نشانه بهبود سلامت اطراف دندان ها می باشد.

مضرات جرمگیری دندان

به طور کلی روش جرمگیری دندان ها فاقد عوارض می باشد اما گاهی ممکن است دندانپزشک برای جلوگیری از عفونت لثه ها از شما بخواهد قبل و پس از آن از داروهای قبل و پس از آن، داروهای آنتی بیوتیک مصرف نمایید.

سایر خدمات کلینیک دندانپزشکی در کرج:

لمینیت دندان

ایمپلنت دندان

کامپوزیت دندان

دندانپزشکی اطفال در کرج

ارتودنسی

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button