کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

ایمپلنت دندان چند جلسه طول می کشد

فهرست

ایمپلنت دندان چند جلسه طول می کشد

مقدمه

این روزها جراحی های زیبایی و اقدامات درمانی و زیبایی در نواحی دهان و دندان از پر طرفدارترین اقداماتی است که آمار زیادی را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

یکی از  انواع خدمات ترمیمی و زیبایی دهان و دندانی ایمپلنت دندان هاست که در چند ساله اخیر از سوی بسیاری از افراد انجام شده است و نتایج مثبتی را برای افراد پدید آورده است.

در این نوشتار در صدد هستیم به ابعاد مختلفی از این خدمت پزشکی بپردازیم تا اطلاعات دقیق تری در این زمینه در اختیار خوانندگان عزیز قرار گیرد.

ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

 ایمپلنت دندان در واقع به پیچ هایی اشاره دارد که جزء ابزار آلات پزشکی  محسوب می شود و در دندان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که یک دندان و یا بیشتر از یک دندان خود را از دست دادند و ریشه دندان آن ها نیز از بین رفته است با پیچ هایی (ایمپلنت) که در داخل لثه آنها قرار داده می شود می توانند به نوعی ریشه ای جایگزین درست کنند. سپس دندان هایی بر روی این پیچ ها قرار می گیرد.

ایمپلنت دندان در چند جلسه قابل انجام است؟

ایمپلنت دندان نسبتا در مقایسه با دیگر روش های ترمیمی و زیبایی دندان ها مدت زمان بیشتر و تعداد جلسات بیشتری را می طلبد.

تقریبا از جلسه ای که اقدامات اولیه و زمانی که ایمپلنت ها کاشته می شود تا زمانی که دندانها بر روی آن قرار گیرد تقریبا هفت الی هشت جلسه به طول می انجامد.

البته دیگر نکته ای که در این زمینه می توان ذکر کرد این است که فواصل بین جلسات نیز تقریبا طولانی است و بسته به اینکه دقیقا چه اقدامی قرار است انجام شود فاصله دو جلسه متفاوت است.

*در هر جلسه پزشک نوبت بعدی معاینه را مشخص می سازد و تمامی اقدامات لازم و مراقبت هایی که بیمار باید در مدت تعیین شده انجام دهد را به وی اعلام می کند. این مراقبت ها کمک می کند که کمترین احتمال خطر برای بیماران وجود داشته باشد.

*تعداد جلسات برای هر بیمار با دیگری ممکن است یک یا دو جلسه فرق داشته باشد که این به شرایط فردی وشخصی افراد باز می گردد.

 ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد؟

 برای گفتن مزیت ایمپلنت دندانی همین کافی است که بگوییم این روش جایگزین دندان ها این روزها بهترین روش برای جبران دندان از دست رفته است. کسانی که با این روش دندان های از دست رفته خودشان را جایگزین کردند رضایت زیادی را از این روش درمانی ابراز کردند.

  • این روش درمانی ماندگاری بسیار زیادی دارد. البته باید این نکته را پیش چشم و نظر خود داشته باشید که باید مراقبت های لازم را در زمینه بهداشت و نگه داری صحیح آن داشته باشید تا این مدت زمان افزایش پیدا کند.
  • درصد موفقیت در این روش درمانی بسیار زیاد است و پزشکان و بیماران تا حد زیادی نتیجه بخشی این روش را تایید کردند.
دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

 ایمپلنت دندان چه معایبی دارد؟

  • این روش درمانی مقداری درد و ناراحتی را متوجه بیمار می کند. زیرا که اقدامات اساسی در نواحی لثه ها می باشد در این مناطق تورم هایی ایجاد می شود که تورم، درد را درپی دارد. یکی از اقداماتی که می توان برای رهایی از درد ایمپلنت دندان انجام داد این است که قرص های مسکن استفاده گردد تا روند درمانی تکمیل شود و درد ها از بین بروند.
  • ازدیگر معایبی که می توان برای این روش درمانی برشمرد این است که بسیار روندی طولانی دارد. همانگونه در بخش های قبلی گفته شد، تعداد جلسات درمانی در این روش بیشتر از سایر روش ها است. این موضوع گاها بیماران را با مشکل مواجه می کند زیرا که مدت زمان طولانی تری باید صبر کنند تا نتیجه برایشان حاصل شود.
  • در روند انجام کار اگر ایمپلنت ها به درستی در استخوان فک قرار نگیرد ممکن است به این عارضه بینجامد که ایمپلنت ها بعد از مدتی لق شوند. شل شدن یا لق شدن ایمپلنت ها مشکلاتی را در دهان و ردیف دندان ها ایجاد می کند. از جمله اینکه دوباره باید دندان ترمیم شود و ایمپلنت آن در فک قرار گیرد. همین موضوع باعث ناراحتی بسیاری از افراد می شود.
  • یکی از دیگر خطراتی که در این مسیر وجود دارد این است که احتمال این مساله وجود دارد که در هنگام حفره ایجاد کردن در لثه ها به رشته های عصبی این نواحی آسیب وارد شود و همین منجر به بی حس شدن موقتی و یا بی حسی دائمی این نواحی شود. البته این عارضه در موارد نادری اتفاق می افتد ولی در صورت وقوع بسیار اتفاق نگران کننده ای خواهد بود.

 نکاتی کلی در زمینه ایمپلنت دندان

 هزینه ی این روش درمانی بسیار بیشتر از سایر روش های درمانی است.

  • ایمپلنت دندان بسیار جراحی حساسی است و باید توسط بهترین متخصصین و دندان پزشکان این حوزه انجام شود تا هیچ گونه خطری را در پی نداشته باشد.
  • این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که بعد از انجام ایمپلنت حتما باید در فواصل زمانی معینی به پزشک معالج خود مراجعه کنید تا وضعیت ایمپلنت ها را مورد بررسی قرار دهد و درصورت بروز مشکل آنها را رفع نماید.

 نتیجه گیری

 در انتها این نکته را به عزیزان و همراهان مان یادآور می شویم که حتما در انتخاب پزشک معالج خود نهایت دقت و وسواس را داشته باشند زیرا که تمامی اقداماتی که در ناحیه دهان و دندان ها انجام می شود بسیار حساس بوده و تجربه و مهارت پزشک است که می تواند تا حد زیادی در موفقیت های درمانی نقش به سزایی را ایفا کند. بنابراین لازم است به بهترین کلینیک ایمپلنت و دندانپزشکی مراجعه کنید.

امیدواریم که مطالبی که در این مقاله آورده شده است بتواند روشنگر راه درمانی و تصمیم تان در خصوص ترمیم دندان هایتان باشد زیرا که دندان ها در زیبایی فرد نقشی غیر قابل انکار دارد.

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button