کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

دندان درد شبانه

دندان درد شبانه

دندان دردهای به وقت شب

دندان دردی که شب ها وقتی به آرامی سر به بالشت می نهی و آرامش طلب می کنی از آن دسته درد های وحشتناک است که به قول معروف خواب و خوراک را از آدم می گیرد و نمی گذارد دمی خواب به چشمانمان وارد شود، از آن دسته درد های فجیع است که انسان را در هنگام صبح تلخ کام می کند و شاید هم روز خوبی را به بدترین شکل ممکن بدل کند و مانع از انجام کار های روزانه شود، روانپزشکان معتقدند که بی خوابی یا بد خوابی در شب می تواند تاثیرات منفی بر روی عملکرد مغز و بدن در طی روز بگذارد.

این چنین است که برای درمان دندان درد بایستی راه حل ریشه ای یافت و چاره ی کار کرد که دیگر چنین عذابی را تجربه نخواهید کرد. اما وقتی که بلد باشید چگونه این دردها را تسکین دهید و درمان کنید. در ادامه به برخی راهکار های درمانی و مدیریت دندان درد می پردازیم. با ما همراه باشید تا بتوانیم در جهت ارتقا آگاهی تان هر چند نا چیز موثر واقع شویم.

دندان-درد-شبانهچرا اغلب دندان درد ها شب ها به سراغ مان می آیند؟

عامیانه ترین علت آن این است که تعریف آن در میان مردم رواج دارد، این است که چون در هنگام شب که بدن مان، مغزمان سعی می کند آرامش را فرا بگیرد، درد های هر چند کم که در طول روز وجود داشته اند اما از حضور آن ها بی خبر بودیم، در شب به سراغ مان می آیند و روزگارمان را سیاه می کنند.

حال بپردازیم به علت علمی و دقیق آن که حاصل سال ها پژوهش و تجربه محققین بوده است.

دندان درد در هنگام خواب به دلیل فشار وارده بر پالپ دندان در اثر دراز کشیدن زیاد می شود و موجبات ناراحتی و آزرده خاطری را فراهم می کند. به همین دلیل اکثر افرادی که د رهنگام شب چنین دردی به سراغ شان می آید برای تسکین درد شروع به راه رفتن می کنند. تا تسکینی موقتی داشته باشند و بعد به درمان بپردازند.

علت دندان درد چیست؟

علت اصلی دندان درد پوسیدگی دندان و خرابی بیش از حد آن است که در اغلب موارد در ابتدا آن را نادیده می گیریم و وقتی که حاد می شود و درد به سراغ مان می آید به فکر درمان آن می افتیم که کاری اشتباه است. در صورت عدم درمان کار به جا های باریک تر کشیده می شود تا جایی که درد افزایش یافته و پوسیدگی  به وجود می آید.

این حفره ها و پوسیدگی ها در اثر عدم رعایت بهداشت دهان و دندان به وجود می آیند ریشه عصب ها می رسد که در آن صورت  درمان فقط از طریق عصب کشی امکان پذیر است.. برخی دیگر از درد های دندان می تواند ریشه در عفونت های لثه یا آبسه کردن لثه داشته باشند.

دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

تشخیص عارضه های دندانی ازچه طریقی ممکن است؟

برای تشخیص انواع مشکلا ت دندانی باید به بهترین دندان پزشکی در محل سکونت تان مراجعه کنید تا تشخیص درست و دقیقی داشته باشند، در ا بتدا دندانپزشک با استفاده از ابزار های معاینه ای خود دندان های پوسیده و خراب را شناسایی کرده و برای تکمیل تشخیص خود و صحت حدس خود در خصوص نفوذ پوسیدگی و میزان خرابی ها تصویر برداری معروف به OPG را تجویز می کند که بیمار  با انجام آن و در دست داشتن نتایج آن به بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرده و نتایج بدست آمده را بررسی کرده تا میزان و شدت آسیب ها و عمق پوسیدگی دندان ها ر امشخص کنند تا بتواند یک راهکار درمانی کامل و دائمی به بیمار ارائه دهد. سپس به درمان بپردازد.

درمان دندان درد

راهکار های تسکین درد های دندان در طول شب، استفاده از کمپرس سرد، حالت شیب دار قرار دادن سر و شست شو با آب نمک است.

درمان دندان درد در دندانپزشکی پارسه کرج بدین شرح است:

درمان از طریق عصب کشی دندان، یا همان خارج کردن ریشه دندان که پوسیدگی به عمق آن ها نفوذ کرده است و منشا اصلی دردها است که دندان پزشک با استفاده از تصویر برداری و ابزار های مخصوصی  جلسه یک دندان کامل را عصب کشی کرده و ریشه های عصب دندان را خارج می کند و سپس با مواد مخصوص پر می کند و در نهایت با یک روکش دندان، ترمیم دندان را پوشش می دهد.

راهکار های کنترل دندان درد های شبانه

دندان های تان را به طور مداوم مسواک کنید و از خمیر دندان های معتبر و حاوی فلوراید استفاده کنید، پیش از خواب با دهان شویه های مخصوص دندان که برند معتبری دارند، دندان خودتان را ضدعفونی کنید.

از خوردن غذا های سفت و اسیدی در وعده شام خودداری کنید تا از بروز درد های شبانه تان بکاهد.

هزینه های درمانی در  کلینیک دندان پزشکی

بر خلاف باور عموم  مردم که هزینه های خدمات در بهترین دندان پزشکی کرج که بالا است، خدمتتان عارضیم که چنین نیست و هر خدماتی نرخ مصوبی و تعیین شده خود را دارد که بیش از آن تخطی محسوب می شود و خاطی بازخواست می شود.

هزینه خدمات دندان پزشکی پارسه در کرج در حالی که از کیفیت و کمیت بالای تجهیزاتی برخوردار است  بسیار مقرون به صرفه بوده و همگان می توانند به راحتی از خدمات کلینیک بهره مند شوند به صورتی که کمترین فشار مالی به کسی وارد نشود.

نتیجه گیری

بنابراین به بهداشت دهان و دندان تان بیش از پیش اهمیت دهید زیرا می تواند حامل خساراتی جبران ناپذیری شود. زیرا  دندان عضوی تاثیر گذار در زیبایی و ظاهر چهره افراد است و در صورت خرابی و پوسیدگی و بوی بد دهان می تواند تاثیر منفی در ارتباطات اجتماعی و قضاوت شخصیت تان داشته باشد. افرادی که دندان های تمیز و مرتبی دارند از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و به راحتی می توانمند با هرکسی ارتباط بگیرند و دیگر خجالت نکشند.

انتخاب یک کلینیک دندان پزشکی برای انواع خدمات دندانی می تواند یک نعمتی باشد که دیگر لازم نباشد که برای هر کدام از کار های دندانی تان به جای دیگر منتقل شوید.

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button