کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

عصب کشی دندان چگونه انجام می شود؟

فهرست

عصب کشی دندان چگونه انجام می شود؟

عصب کشی دندان چیست؟

علیرغم اینکه شما ممکن است شنیده یا خوانده باشید، هدف از عصب کشی دندان این نیست که باعث درد زیادی در شما شود بلکه، هدف این روش حفظ یک دندان است که به شدت عفونی شده است. در طول این روش، دندانپزشک اقدام به حذف باکتری ها و بافت مرده مرده از داخل دندان می کند.

تکنیک ها و تکنولوژی های مدرن به کانال های ریشه کمک کرده اند تا برای درمان کانال ریشه دندان اغلب به یک یا دو جلسه مراجعه به دندانپزشک نیاز داشته باشند که این کار سبب راحتی بیماران می شود.

چه زمانی نیاز به عصب کشی دندان است؟

معمولا، زمانی عصب کشی دندان کانال توصیه می شود یا لازم است که یک عفونت عمیق در دندان وجود دارد. پالپ داخل دندان می تواند به علت آسیب یا وجود حفره شدید به باکتری ها آلوده شود. اگر در این صورت درمانی انجام نشود، عفونت می تواند به قدری شدید شود که نیاز باشد دندان کشیده شود. اگر دندانپزشک شما درمان را توصیه کرده است، در اینجا یک راهنمای گام به گام از آنچه شما می توانید در طول و بعد از این روند انتظار داشته باشید ارائه شده است.

عصب-کشی-دندان
عصب-کشی-دندان

عصب کشی دندان چگونه انجام می شود؟

درمان عصب کشی دندان اساسا یک فرایند چهار مرحله ای است. درمان معمولا در بیش از دو جلسه انجام می شود.

1-  ابتدا دندانپزشک با استفاده از تزریق یک سوزن، عمل بیحسی موضعی را انجام می دهد تا دندان را بیحس کند. معمولا هنگامی که سوزن در می آید، یک جرقه کوچک در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود. پس از اینکه دندان بیحس شد، دندانپزشک ممکن است یک سد دندان در منطقه مورد نظر قرار دهد، یک ورقه ی کوچک از جنس لاستیک که دندان را جدا می کند تا در طی مراحل تمیز و خشک باقی بماند.

2-  دندانپزشک شما سپس از ابزارهای بسیار کوچک مانند یک مته کوچک استفاده خواهد کرد تا به داخل دندان دسترسی پیدا کند و یک سوراخ در قسمت بالای دندان ایجاد شود. سپس، دندانپزشک از فایل های کوچک استفاده می کند تا پالپ آسیب دیده را از داخل دندان پاک کند. او همچنین از فایل ها برای شکل دادن به درون محفظه دندان و ریشه استفاده می کند و ممکن است به داخل آن آب بریزد تا هرگونه پالپ باقی مانده را بشوید. دندانپزشک همچنین می تواند از یک محلول ضد میکروبی را برای از بردن هر نوع باکتری باقی مانده و کاهش خطر ابتلا به عفونت بیشتر استفاده نماید.

کلینیک دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

3-  هنگامی که حفره دندان کاملا تمیز و خشک می شود، دندانپزشک آن را پر می کند. در این حالت یک ماده لاستیکی مانند که گوتا پرچا نامیده می شود، اغلب استفاده می شود. سپس دندانپزشک آن را با پرکننده های موقت می بندد تا زمانی که شما نیاز به روکش داشته باشید.

4-  پس از چند هفته، دندانپزشک شما درمان را با قرار دادن یک روکش دایمی یا یک نوع مشابه ترمیم در بالای دندان به پایان می رساند. بسته به شرایط دندان طبیعی شما، ممکن است دندانپزشک نیاز داشته باشد تا یک پست نگهدارنده کوچک در داخل محفظه ریشه قرار دهد به منظور اینکه روکش یا ترمیم را پایدارتر کند.

مراقبت های پس از عصب کشی 

مراقبت خوب از دندان ها و لثه ها پس از عصب کشی دندان ها ضروری است. شما ممکن است نیاز داشته باشید که مجددا به دندانپزشکی مراجعه کنید تا دندان درمان شده توسط اشعه ایکس بررسی شود و مطمئن شوید که تمام نشانه های عفونت رفته است. علاوه بر تمیز کردن دندان ها و مراجعه به دندانپزشکی دو بار در سال مهم است که مراقبت روزانه خوب دندان ها در خانه از جمله مسواک زدن دو مرتبه در روز را انجام دهید.

سایر خدمات کلینیک دندانپزشکی در کرج:

لمینیت دندان

ایمپلنت دندان

کامپوزیت دندان

دندانپزشکی اطفال در کرج

ارتودنسی

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button