کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

بهترین مرکز لمینت دندان در کرج

لمینیت دندان که با نام ونیرهای پرسلن شناخته می شوند، پوسته های نازکی هستند که توسط مواد رنگی دندان براساس نیازهای فردی طراحی شده اند. این پوسته ها به سطح جلویی دندان ها متصل می شوند تا رنگ، شکل، اندازه یا طول آنها را تغییر دهند و موجب بهبود ظاهر فرد شوند.

لمینیت پرسلن ساخته شده از لایه های چینی و نازکی می باشد که روی مینای دندان به وسیله چسب قرار می گیرد.

بر خلاف تصور عمومی، برای آماده کردن لمینیت دندان نیازی نیست که دندان ها تراش داده شوند و در صورت انتخاب درمان مناسب توسط دندانپزشک ، فقط نیاز به آماده سازی محدود  برای قرار دادن لمینیت ها بدون هرگونه آسیب به دندان های طبیعی مورد نیاز می باشد.

لمینیت-دندان
لمینیت-دندان

در کنار جنبه زیبایی، عملکرد لمینیت به طور صحیح اهمیت دارد، همچنین اتصال محکم و صحیح دندان های طبیعی و لمینیت دندان ضروری می باشد. دندانپزشک پس از قرار دادن لمینیت، از رزین های حساس به نور استفاده می کند تا لمینیت ها با استفاده از اشعه ای مخصوص کاملا محکم به دندان ها بچسبند.

فهرست

انواع لمینت دندان

لمینت دندان کاربردی سریع دارد که می تواند با اثرگزاری فوری زیبایی دندان ها را ایجاد نماید.
معمولا لمینت (سرامیکی و کامپوزیتی) برای درمان مشکلات زیر استفاده میشود. وضعیت دندان ها، هزینه ای که برای درمان در نظر گرفته اید و در نهایت تشخیص پزشک نوع درمان را مشخص خواهد کرد.

لمینت دندان

شکستگی دندان
بدرنگی دندان
ترک خوردگی
کجی و بدشکلی دندان
جایگزین ارتودنسی (در برخی موارد)

لمینت ها شامل انواع مختلفی هستند که دو نوع آن بیشتری مورد استفاده را دارد . به طور کلی لمینت ها در دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی ارائه می شوند . در ادامه با لمینت های کامپوزیتی آشنا می شویم:

لمینت کامپوزیتی

کامپوزیت دندان

کامپوزیت ها راهی برای ایجاد لبخند بهتر و زیباتر بدون به هم ریختگی و ترتیب دندان ها می باشد. بسیاری از افراد که از زردی دندان و یا ترک خوردگی آن رنج می برند به خصوص زمانی که دندان های آسیب دیده در قسمت جلوی باشد لبخند شما را تحت تاثیر قرار می دهد. با انجام کامپوزیت دندان میتوان آسیب های ظاهری آن را به‌خوبی برطرف و اصلاح طرح لبخند را انجام داد. کامپوزیت دندان که در واقع لمینت کامپوزیتی است یک ماده ای است که با قرار گرفتن روی سطح دندان رنگ و اندازه و آسیب های آن را برطرف می کند. این ماده دارای تناژ رنگ های متفاوتی است که با توجه به سایر دندان ها و علاقه فرد متقاضی میزان سفیدی آن تعیین می شود. کامپوزیت دندان این مزیت را دارد که انتخاب رنگ و کیفیت را به عهده فرد متقاضی بگذار است. متخصص و دندانپزشک زیبایی سعی می‌کند بهترین و طبیعی ترین رنگ را نسبت به رنگ پوست و چهره فرد در نظر بگیرد بهتر است که پیشنهاد ایشان را لحاظ نموده تا نتیجه طبق خواسته شما در بهترین حالت ممکن ارائه شود.

کامپوزیت دندان برای اصلاح طرح لبخند نیازی به تراش دندان ها ندارد. این تکنیک برای تغییر فرم یا رنگ دندانها به کار گرفته می‌شود. بی‌نظمی‌های دندان را به خوبی برطرف کرده و در بسیاری از موارد فاصله بین دندانها را اصلاح می کند. البته اگر بی نظمی دندان ها بسیار بلافاصله آن نرمال نباشد نیاز به درمان های دیگر مانند ارتودنسی خواهد بود. کامپوزیت کردن دندان ها نیازی به تراش ندارد و این روش به عنوان سریع ترین راه برای رسیدن به لبخند زیباتر محسوب می شود. کامپوزیت برخلاف لمینت های سرامیکی نیاز به قالب گیری و تهیه در لابراتوار ندارد و تنها در طول یک جلسه می توان آن را بر روی دندان نصب و فرم دهی نمود.

برای کامپوزیت کردن دندان ابتدا دندانپزشک زیبایی شرایط دندان و فک شما را مورد بررسی قرار می‌دهد. اگر مشکلات لثه و یا فک وجود داشته باشد امکان کامپوزیت کردن وجود ندارد بیماری التهاب لثه عامل است که به عنوان بیماری بازدارنده شناخته می شود در صورت وجود التهاب در لثه ابتدا باید مشکلات آن برطرف و سپس برای زیبایی دندان ها اقدام شود همچنین میزان بی نظمی دندان ها توسط پزشک بررسی می‌شوند و فک بالا و پایین باید در وضعیت مناسب و ایده آلی برای کامپیوتر کردن قرار داشته باشد.

هزینه کامپوزیت دندان

لمینت های کامپوزیتی در مقابل لمینت های سرامیکی قیمت و هزینه مناسب تری دارند چرا که مواد آن نیازی به تهیه در لابراتوار نداشته و دندانها تراشه زیادی لازم ندارند. اما کیفیتی که از کامپوزیت دندان انتظار دارید با توجه به برند آن تعیین می شود. دندانپزشک زیبایی از بهترین و مرغوب ترین کامپوزیت های موجود و ارائه شده استفاده می کند. در صورتی که از کامپوزیت های ارزان و بی کیفیت استفاده شود، ماندگاری و زیبایی آن نیز کمتر خواهد بود. البته بهتر است که شما به یک مرکز معتبر که از مواد اولیه و مرغوب استفاده می کنند. مراجعه نمایید چرا که ممکن است آسیب هایی که در اثر کامپوزیت کردن دندان با هزینه مناسب و ارزان به دندان هایتان وارد می شود جبران ناپذیر باشد. از این رو توصیه می شود که تنها به مراکز معتبر و دندانپزشک های با تجربه برای کامپوزیت دندان اقدام نمایید.

برای درک چگونگی کار با دندانپزشک بهتر است یا نمونه کارهای ایشان را مورد بررسی قرار دهید. با مشاهده صفحه مجازی و نمونه کار هایی از کامپوزیت دندان می توانید میزان عملکرد و مهارت دندانپزشک برای زیبایی دندان را متوجه شوید. برای این منظور می توانید حتی به صورت حضوری در کلینیک و یا مطب پزشک حاضر شده و مراجعین را مورد بررسی قرار دهید.

آیا لمینیت دندان می تواند دندان های شما را خراب کند؟

خیر، در صورتی که دندانپزشک در زمینه درمان و زیبایی تخصص و تجربه کافی داشته باشد، دندان های شما صدمه نخواهد دید. دندانپزشک از شما می خواهد که اشعه ایکس را از طریق دهان و فک خود دریافت کنید تا به این ترتیب اطمینان حاصل کند که لمینیت دندان برای شما مناسب است.

اگر دندانپزشک تشخیص دهد که لمینیت دندان برای شما مناسب نیست، گزینه های دیگر مانند ونیر کامپوزیت، پیوند دندان، ارتودنسی، سفید کردن دندان ها یا فقط کانتورینگ دندان (جلا دادن دندان) را به شما پیشنهاد می دهد.

همچنین لازم است شما اطلاعات کافی در مورد همه گزینه های درمانی داشته باشید تا بتوانید بهترین روش را انتخاب کنید.

کلینیک دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

مزایای استفاده از لمینیت دندان

از آنجایی که لمینیت برای هر کسی همانند دندان های اصلی اش و به طور فردی ساخته شده است ، بنابراین غیر ممکن است بین لمینیت و دندان های طبیعی تفاوت قائل شویم. لمینیت بر خلاف دندان های طبیعی، به دلیل استفاده از مواد با تکنولوژی بالا برای ساخت آنها،  در برابر لکه های ناشی از چای و قهوه مقاوم است. لمینیت ها می توانند سبب سفید شدن تیره ترین دندان هایی شوند که در برابر سایر روش های سفید کردن مقاوم هستند.

معایب لمینیت دندان

ساخت لمینیت پرسلن زمانبر می باشد و حداقل یک هفته زمان می برد. بیمار می تواند از لمینیت به عنوان دندان طبیعی استفاده کند اگر لیمینت دندان به درستی متصل شده باشد و عوامل تخریب دندان محدود شده یا از بین بروند. با وجود استحکام بالا، لمینیت ها ممکن است شکننده باشند. لمینیت دندان همانند دندان های طبیعی فرد نباید تحت فشار زیادی قرار بگیردنباید تحت فشار قرار بگیرد. به عنوان مثال، شما باید از جویدن ناخن، خوردن یخ یا باز کردن قوطی های نوشیدنی با لمینیت اجتناب کنید.

مراحل لمینیت دندان 

روش ساخت لمینیت دندان شامل مراحل مختلفی است: 

گام اول: در یک جلسه، فرآیندهای آماده سازی مورد نیاز بر روی دندان ها با دقت بالا انجام می گیرد که با دقت میلی متر اندازه گیری می شوند.

گام دوم: در همان جلسه، دندانپزشک شما یک مدل از فک و دندان های شما ایجاد می کند.

ادامه فرآیند به جلسه بعد که حدود یک هفته بعد می باشد، منتقل می شود. در همین حال، مدل ها به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال می شوند، لمینیت ها به صورت پوسته های چینی و نازک ساخته شده و در کوره قرار می گیرند و یا بر روی بلوک های پرسلن تراشیده می شوند تا از لحاظ زیبایی، درخشندگی و شفافیت مشابه لایه مینای دندان شوند.

در جلسه دوم، لمینیت ها بر روی دندان ها قرار می گیرند و توسط اتصال بسیار قوی با استفاده از سمان های رزینی بر روی سطح دندان ها چسبانده می شوند. در صورت انجام تمامی مراحل به صورت صحیح، لمینیت ها با دندان های طبیعی یکپارچه و هماهنگ می شوند و هیچ شکاف یا نابرابری بین آنها وجود نخواهد داشت و شما می توانید از نخ دندان برای تمیز کردن آنها همانند دندان های طبیعی استفاده کنید. بدیهی است که برای ایجاد چهره ای طبیعی ، دقت دندانپزشک و همکاری مناسب آزمایشگاه ضروری است و همچنین استفاده صحیح از مواد مناسب بسیار موثر و ارزشمند می باشد.

نگهداری از لمینیت دندان 

نگهداری از لمینیت دندان بسیار آسان است و باید با آنها همانند دندان های اصلی خود رفتار کنید و روزانه از مسواک و نخ دندان استفاده کنید. معمولا دندانپزشک به شما پیشنهاد می کند که از خمیر دندان های فلوراید غیر ساینده استفاده کنید. شما باید یک هفته پس از نصب لمینیت به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا عملکرد لمینیت دندان و واکنش دهان به آنها مورد بررسی قرار گیرد. حتی ممکن است شما با لمینیت دندان مشکلی نداشته ، اما بعد از یک هفته، شما باید دندانپزشک خود را برای بررسی سلامت دهان و دندان ها، ملاقات کنید. اگر شما عادت هایی مانند دندان قروچه داشته، دندانپزشک به شما توصیه می کند از محافظ دندان برای محافظت از دندان هایتان در حین خواب استفاده کنید. شما همچنین باید به طور دائم به پزشک مراجعه کنید، زیرا لمینیت های پرسلن باید توسط خمیرهای مخصوص غیر ساینده پولیش داده شوند. دندانپزشک شما باید در طول مدت کوتاهی دندان هایتان را بررسی کند، بنابراین می تواند هر علامت کوچکی از خراب شدن را پیدا کند.

سایر خدمات:

ایمپلنت در کرج

ارتودنسی در کرج

دندانپزشکی اطفال در کرج

 

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه
Call Now Button