کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

مراقبت بعد از لمینت دندان

فهرست

مراقبت بعد از لمینت دندان

چگونه می توان از روکشهای خود مراقبت کرد؟

روکش های دندانپزشکی برای افرادی که از ظاهر لبخند خود راضی نیستند، یک راه حل عالی زیبایی شناختی محسوب می شود. روکشهای دندان در واقع پوسته های لمینت نازک هستند که از موادی مانند دندان ساخته شده اند و برای پوشش هرگونه نقص و عیوب دندان شما استفاده می شوند.

مراقبت-از-لمینت
مراقبت-از-لمینت

عمر لمینت دندان

در واقع، لمینت های دندان می توانند لبخند شما را با دندانهایی زیبا طبیعی جلوه دهند. لمینت ها دندان اگر به خوبی مورد مراقبت قرار گیرند تا 10 سال یا بیشتر ماندگاری دارند.

مراقبتهای بعد از لمینت دندان

در اینجا چند نکته برای مراقبت بعد از لمینت دندان ذکر شده است:

از مسواک نرم استفاده کنید

لمینت های دندان شما با استفاده از ماده مخصوص برای اتصال به دندان ها به کار می روند. پس از درمان های زیبایی، مهم است که حدود یک هفته یا بیشتر اجازه دهید تا اثر باندینگ به خوبی تنظیم شود. در این مدت از جویدن خوراکی های سفت و همچنین مصرف غذاها و نوشیدنی هایی که خیلی گرم یا سرد هستند خودداری کنید تا لمینت ها جابجا نشوند. بعد از دوره اولیه، شما می توانید به مسواک زدن دندان های خود با مسواک نرم و با خمیر دندان سفید کننده ملایم ادامه دهید، ترجیحا با فرمول خاصی که لکه ها را بدون هیچگونه عمل سایشی برطرف کند. محصولات مخصوص سفید کننده می توانند به جلوگیری از ایجاد لکه ها و پلاک روی روکش های دندان کمک کنند.

کلینیک دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

بهداشت صحیح دهان را حفظ کنید

شما باید به همان روشی که دندانهای طبیعی خود را نگه دارید، مراقب ونیرهای دندان خود نیز باشید. در حقیقت، با استفاده از محصولات ملایم همانطور که در بالا گفته شد، باید طبق معمول مسواک بزنید و کشیدن نخ دندان را ادامه دهید. به یاد داشته باشید: ونیرهای شما نیز مانند دندان های طبیعی مستعد ابتلا و ساخت باکتری هستند که می تواند منجر به پوسیدگی دندان ها و بیماری های لثه ای شود. همچنین توصیه می شود هر شش ماه یکبار برای یک جلسه معاینه و تمیز کردن لمینت ها به دندانپزشک مراجعه کنید. در حین مراجعه به دندانپزشکی، باید از دندانپزشک نیز بخواهید که ونیرهای شما را بررسی کند، تا مطمئن شود که دست نخورده باقی مانده و به هیچ وجه شل نشده اند.

تغذیه مناسب

از خوردن مواد غذایی و نوشیدنی هایی که باعث ایجاد لکه می شوند خودداری کنید

البته برای حفظ ظاهر سفید و سالم دندانهای لمینت شده خود، ممکن است بخواهید رژیم غذایی خود را نیز تغییر دهید. اگرچه روکش چینی شما ممکن است مقاوم در برابر لکه باشد، اما برای حفظ ظاهر دندانهای روکش شده خود، باید از مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های لکه زا پرهیز کنید. برای نوشابه هایی مانند قهوه و چای می توانید از نی استفاده کنید  تا از تماس با روکشها جلوگیری شود. افراد سیگاری هم در صورت تمایل به حفظ ظاهر زیبای لمینت های خود، می توانند مصرف سیگار خود را کاهش دهند یا در کل ترک کنند.

از ساییدن دندان های خود خودداری کنید

اگر هنگام خواب دندان های خود را بهم فشار می دهید از دندانپزشک خود بخواهید برای شما محافظ دندان قرار دهد تا از روکشهای شما محافظت شود. فشار بیش از حد لمینت ها ممکن است باعث تراشیده شدن آنها شود، به همین دلیل محافظ دندان پس از لمینت توصیه می شود.

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button