کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

هزینه درمان پوسیدگی دندان

فهرست

هزینه درمان پوسیدگی دندان

دندان درد، دردی آشنا که اغلب ما بارها و بارها با آن مواجه شده ایم. مراقبت از دندان ها در طول زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است. اکثر ما تا به این لحظه پوسیدگی دندان ها را تجربه کرده ایم. پوسیدگی هایی که به سرعت پیشرفت کرده و کشیدن دندان را الزام آور می کند.

شاید پوسیدگی دندان را با خرابی آن به اشتباه بگیرید. باید در اینجا به شما بگوییم این دو مورد کاملا از یکدیگر متفاوت هستند. زمانی که دندان شما دچار پوسیدگی می شود، می توانید قبل از وخیم شدن وضعیت آن با یک معاینه ساده و درمان بهنگام کشیدن و حذف دندان را به تعویق بیندازید.

برخی افراد به دلایلی مختلفی مانند: هزینه های خدمات دندانپزشکی از جمله هزینه درمان پوسیدگی دندان و یا ترس از دندانپزشکی و حتی نیافتن دندانپزشکی حاذق مراجعه به دندانپزشک را پشت گوش می اندازند. ما در این مقاله با کمک به متقاضیان انتخاب آن ها را آسان خواهیم کرد. با ما همراه باشید:

پوسیدگی-دندان
پوسیدگی-دندان

با چگونگی پوسیدگی دندان آشنایید؟

پوسیدگی دندان ها جزء شایع ترین آسیب های دهان و دندان است. این امر به موجب ایجاد اختلال در مصرف غذا بسیار حائز اهمیت است.

پوسیدگی دندان زمانی اتفاق می افتند که باقی مانده مواد غذایی که حاوی قند و نشاسته هستند در بین و روی دندان ها جا خوش می کنند. این همنشینی دندان ها با مواد غذایی موجب  پوسیدگی دندان در گذر زمان می شود.

در این بین باکتری هایی موجود در دهان با تجزیه این املاح و مواد غذایی آن ها را  تبدیل به اسید می کنند و پلاکت تشکیل شده از این دو ماده زمانی که بر روی دندان ها می نشینند موجب پوسیدگی دندان خواهند شد. شاید تا الان الزام استفاده از مسواک را دریافته باشید.

در ادامه دلایلی که پوسیدگی دندان ها را در پی دارد می خوانید:

  • خشکی دهان و عدم تولید بزاق کافی برای دهان
  • عدم رعایت بهداشت دهان و دندان
  • کاهش فلوراید
  • نواقص دندانی
  • بیماری های لثه
  • شکستگی دندان ها

پوسیدگی دندان چه علائمی دارد؟

قطعا شما اولین نشانه از پوسیدگی دندان را احساس درد می دانید، گرچه این علامت نشانه شایع پوسیدگی دندان است، اما همه آن نیست.

افرادی که دچار پوسیدگی دندان می شوند ممکن است با بوی بد دهان و احساس درد هنگام مصرف مواد غذا و نوشیدنی های سرد و گرم مواجه شوند.

در صورتی که افراد این نشانه ها را به کررات تجربه کنند، اما در پی درمان آن برنیایند می بایست به عصب کشی و یا در وضعیت حاد تر به کشیدن و یا جراحی دندان بیاندیشند.

بنابراین قبل از بروز چنین عوارضی اولین کار مراجعه به بهترین دندانپزشک است.

دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

درمان پوسیدگی دندان

دندانپزشک بنابر نوع و میزان آسیب دیدگی یکی از روش های زیر را جهت درمان پوسیدگی دندان انتخاب می کند:

عصب کشی دندان

زمانی که پوسیدگی دندان به مغز دندان رسیده باشد، دندانپزشک ملزم به استفاده از روش عصب کشی دندان خواهد بود، چرا که روش های دیگر تنها ظاهر دندان را بهبود بخشیده و پوسیدگی سطحی را درمان می کنند و اگر برای این از نوع پوسیدگی های عمیق از عصب کشی استفاده نشود، موجب ادامه دار شدن درد و حساسیت های بیمار خواهد شد. در این روش دندانپزشک با تخلیه دندان از عصب و رگ های خونی و سپس پر کردن کانال های منتها به ریشه دندان، عصب دندان را مسدود کرده و در نهایت دندان را از مواد پر کردنی مملوء می کند و اگر استفاده از روکش دندانی بلافاصله برای بیمار لازم باشد، بعد از پر کردن دندان از روکش دندان نیز استفاده می کند. بنابراین عصب کشی دندان خود ترکیبی از سه روش خواهد بود: عصب کشی ، پر کردن و روکش دندان.

پر کردن دندان

در صورتی که پوسیدگی دندان در حد خفیف باشد، دندانپزشک می تواند با برداشت محل آسب دیده توسط مته دندانپزشکی و پر کردن آن با موادی نظیر طلا ، نقره و یا مواد کامپوزیتی پوسیدگی دندان را درمان کند.

روکش دندان

اگر دندان بیمار دچار پوسیدگی های گسترده باشد دندانپزشک از روش روکش دندان جهت درمان پوسیدگی استفاده می کند. به این منظور ناحیه آسیب  دیده را برداشته و در ادامه روکش را روی ان قرار می دهد که این روکش نیز می تواند از موادی نظیر طلا و سرامیک باشد.

و راه در مان آخر کشیدن دندان

اگر پوسیدگی دندان به حدی رسیده باشد که دندانپزشک کشیدن دندان را پیشنهاد کند، بیمار می باسیت برای رهایی از درد های دندان از این پیشنهاد استقبال کند. کشیدن دندان می تواند استفاده از ایمپلنت دندان و یا پروتز های دندانی را برای فرد الزام آور کند.

هزینه پوسیدگی دندان

همانطور که در سطر های بالا مطالعه کردید، هر یک از انواع درمان پوسیدگی دندان متفاوت بوده و چه بسا یک روش ترکیبی از چندین روش است . بنابراین هزینه ترمیم و درمان پوسیدگی دندان بنابر انتخاب هر یک از این روش ها متفاوت خواهد بود.

امروزه استفاده از خدمات درمانی دهان و دندان مثل کامپوزیت دندان، لمینت دندان و حتی همین درمان پوسیدگی دندان بسیار شایع است، بنابراین ارائه هزینه ثابت برای این دست از خدمات دندانپزشکی قدری دشوار است. بازار تقاضای این خدمات گرم و هزینه های آن ها بسیار داغ. پیشنهاد ما به شما انتخاب دندانپزشک خوب برای انجام تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندان است.

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button