کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

ویروس کرونا و دندانپزشکی

فهرست

ویروس کرونا و دندانپزشکی

این روزها، شیوع ویروس کرونا در صدر اخبار تمام کشورهای جهان قرار گرفته است و افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند. همانطور که می دانید این ویروس ناشناخته است و تاکنون درمانی برای آن ارائه نشده است به همین دلیل باید آن را جدی بگیریم و برای عدم ابتلا به آن توصیه های بهداشتی را در اولویت قرار دهیم. اما در این میان سوالاتی ممکن است پیش آید از قبیل آیا مراجعه به دندانپزشکی در دوران شیوع ویروس کرونا خطرناک است؟ چه نکات بهداشتی باید رعایت شود؟

با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله قصد داریم به بررسی ویروس کرونا و دندانپزشکی بپردازیم.

ویروس کرونا و دندانپزشکیویروس کرونا چیست؟

ویروس کرونا مدتی است که سراسر جهان و همچنین کشور عزیزمان ایران را درگیر خود کرده است. این ویروس علائمی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا را دارد اما در برخی افراد این علائم بسیار شدیدتر می شود به طوری که می تواند ریه های آنها را تحت تاثیر قرار دهد و حتی مرگ شود. البته میزان مرگ و میر در این ویروس نسبت به بیماری هایی مانند بیماری ویروسی ابولا بسیار پایین است و موضوعی که بیشتر نگران کننده است، سرعت انتقال آن است. به همین دلیل رعایت بهداشت فردی و برقراری فاصله مناسب با سایر افراد جامعه بسیار اهمیت دارد. به طوری که وزارت بهداشت جهانی توصیه کرده است افراد در این روزها خانه بمانند و تنها برای انجام کارهای ضروری با رعایت کامل بهداشت از قبیل پوشیدن ماسک و استفاده از دستکش، به خارج منزل بروند.

مقابله با ویروس کرونا در دندانپزشکی

در این روزها توصیه دندانپزشکان این است که تا حد امکان از مراجعه به دندانپزشکی خودداری کنند مگر اینکه دچار وضعیت اورژانسی شده باشند زیرا تجمع در کلینیک های دندانپزشکی یکی از عوامل اصلی ابتلا به ویروس کرونا است. همچنین لازم است کسانی که دچار علائم سرماخوردگی هستند از مراجعه به دندانپزشکی خودداری کنند. اما در صورتی که مجبور به مراجعه به دندانپزشکی هستید باید نکات بهداشتی را رعایت نمایید.

دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

فیلم پیشگیری از ویروس کرونا

نکات بهداشتی در دندانپزشکی

  • در حال حاضر یکی از بهترین روش های پیشگیری از کرونا ویروس، شستشوی مرتب دست ها با آب و صابون، هر بار به مدت 20 ثانیه است. بنابراین لازم است هنگام ورود و خروج از کلینیک دندانپزشکی، دست هایتان را حداقل به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشویید، همچنین در صورت عدم دسترسی به آن می توانید از الکل های ضد عفونی کننده دست استفاده کنید.
  • حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید زیرا بهترین روش جلوگیری از انتقال بیماری محسوب می شود.
  • تا حد امکان از دست زدن به چشم، دهان، بینی و گوش خود خودداری کنید.
  • سطوح فلزی، شیشه ای و پلاستیکی در مطب دندانپزشکی به طور مرتب باید چندین بار در روز ضدعفونی شود.
  • سطوحی که توسط بیماران لمس می شود مانند دستگیره، درب، کلیدها و … چندین بار در روز ضد عفونی شوند.
  • در مطب های دندانپزشکی افراد باید حداقل 1 متر از یکدیگر فاصله داشته باشند.

خاتمه

در این مقاله به بررسی ویروس کرونا و دندانپزشکی پرداختیم. و برخی از نکاتی که لازم است توسط بیماران و کارکنان مطب دندانپزشکی رعایت شود، مورد بررسی قرار دادیم.​

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button