کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

کامپوزیت دندانهای روکش شده

فهرست

کامپوزیت دندانهای روکش شده

آیا لبخندهای مسحور کننده ی هنرپیشه مورد علاقه تان را دیده اید و با خود فکر می کنید جطور ممکن است دندان هایی به سفیدی و منظمی او داشت؟ یا شاید در هم صحبتی با دوستانتان متوجه دندان های مرتب و خوش رنگ آنها شده اید. داشتن دندان های خوش رنگ، سالم و منظم آرزوی هر شخصی است اما باید خیلی خوش شانس باشید که تمام این ویژگی ها را یکجا در دندانتان داشته باشید.

درصد زیادی از افراد از این شانس برخوردار نیستند اما نگران نباشید این مساله برای شما به آرزو و رویا محدود نمی شود. با توجه به تکنیک های جدید در دندانپزشکی شما می توانید به راحتی از تمامی این ویژگی ها برخوردار شوید.

آیا نام کامپوزیت دندان به گوشتان خورده؟ ما در این مقاله اطلاعات خوبی در مورد این تکنیک جدید دندانپزشکی در اختیارتان قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

نمونه کامپوزیت دندان

کامپوزیت ونیر چیست؟

کامپوزیت ونیر یک ماده دندانپزشکی است که بیشتر برای پر کردن دندان های پوسیده با رنگ طبیعی دندان استفاده می شده اما در حال حاضر برای انجام کارهای زیبایی هم مورد استفاده قرار می گیرد. برای انجام فرایند دندانپزشکی و زیبایی با استفاده از ونیر کامپوزیت ها لازم است مقدار کمی از سطح دندان تراشیده شود تا قرار گیری کامپوزیت روی دندان به خوبی انجام شود.

کاربرد کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر ها کاربردهای مختلفی در دندانپزشکی پیدا کرده اند که برخی از این کاربردها عبارتند از:

  • اصلاح فرم دندان ها
  • اصلاح نامرتبی و ناهنجاری دندان ها
  • اصلاح شکستگی دندان
  • برطرف کردن مشکل بدرنگی دندان ها
  • برطرف کردن مشکل پوسیدگی دندان ها

افرادی که از هر کدام موارد ذکر شده رنج می برند می توانند با مراجعه به کلینیک مجهز و معتبر با استفاده از کامپوزیت ونیر ها اقدام به برطرف کردن مشکل خود کنند.

کامپوزیت محافظی در مقابل پوسیدگی دندان

یکی دیگر از شایعات مطرح شده برای کامپوزیت دندان، پوسیده شدن دندان ها بعد از کامپوزیت است. این مساله اصلا حقیقت ندارد و پوسیدگی دندان ها رابطه ی مستقیمی با بهداشت دهان و دندان دارد. کامپوزیت با توجه به لایه ی نازکی از مواد که روی دندان قرار می گیرد باعث محافظت دندان های شما از پوسیدگی می شود. اما این به معنای جلوگیری قطعی از پوسیدگی نیست شما باید رعایت بهداشت دهان را در اولویت قرار دهید حال انکه عدم رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند خود یک عامل برای پوسیدگی دندان و حتی پوسیدگی کامپوزیت ها شود. به این نکته توجه داشته باشید.

زیبایی دندان بدون تراش

یکی از شعارهای تبلیغاتی که به صورت گسترده مطرح می شود این است که بدون تراش کار زیبایی دندان های شما را انجام می دهیم. اما این کار تا چه حدی امکان پذیر است؟

در پاسخ می توان گفت این جمله ی تبلیغاتی هیچ حقیقتی ندارد.

انتخاب روش زیبایی دندان ها با هم متفاوت است. میزان تراش دندان ها در مراحل زیباسازی دندان در روش های مختلف، متفاوت است. طبیعتا تراش دندان در روش لمینت دندان بسیار بیشتر از کامپوزیت است اما برای قرار گیری مناسب مواد روی دندان ها لازم است که مقدار کمی از سطح دندان ها تراشیده شود. پس با آگاهی از این موضوع این روش زیبایی را انتخاب کنید.

دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

کامپوزیت دندان های روکش شده

شاید یکی از سوالاتی که برای شما مطرح شود این باشد که آیا دندانی که قبلا روکش شده را می توان کامپوزیت ونیر کرد؟

اگر شما تمایل به انجام کامپوزیت داشته باشید و برای هماهنگی رنگ بین دندان ها مجبور به کامپوزیت دندان روکش شده داشته باشید این کار امکان پذیر است در صورتی که روکش دندان های شما در شرایط ایده آلی باشد. اما اگر روکش دندان شما با مشکل جدی مواجه باشد و نیاز به تعویض داشته باشد این کار امکان پذیر نیست.

در صورت وجود مشکل در دندان امکان اصلاح آن به وسیله ی کامپوزیت ونیر وجود ندارد. و در ابتدا باید روکش را تعویض کنید و سپس کامپوزیت ونیر را روی دندان مورد نظر قرار دهید.

کامپوزیت دندان های ایمپلنت

در صورتی که شما دندان ایمپلنت شده داشته باشید و برای این کار لازم باشد تا برای تناسب  و هماهنگی دندان ایمپلنت شده را کامپوزیت کنید لازم است بدانید که چنین امری در صورتی امکان پذیر است که دندان ایمپلنت شما مشکلی نداشته باشد. در صورتی که دندان ایمپلنت شده ی شما با مشکل مواجه باشد کامپوزیت ونیر روی دندان های ایمپلنت امکان پذیر نیست.

آیا دلیل بوی بد دهاناز کامپوزیت است؟

شاید به وجود آمدن بوی بد دهان را یکی از عوارض کامپوزیت دندان بدانند که متاسفانه بسیار شایع است.

اما باید عنوان کنیم که به هیچ عنوان کامپوزیت به تنهایی نمی تواند موجب بوی بد دهان شود. در ابتدا لازم است بهداشت فردی خود را رعایت کنید. عدم تبحر و مهارت دندانپزشک در استفاده و نصب کامپوزت ها هم دلیل دیگری ایجاد بوی بد دهان بعد از کامپوزیت ونیر است.

اول جراحی بینی بعد کامپوزیت دندان یا برعکس؟

اگر برای انجام کارهای زیبایی خود زمانی را در نظر گرفته اید لازم است تقدم و تاخر آن ها بررسی کنید. برای انجام این دو فرایند زیبایی ضروری است اول کارهای زیبایی مربوط به دهان و دندان خود راانجام دهید و تا جای فک ودهان شما مشخص شود تا جراح بینی شما متناسب با وضعیت و جایگاه دهان شما فرم بینی شما را انتخاب کند.

کامپوزیت ونیر و ارتودنسی دندان

امکان ارتودنسی دندان ها با وجود کامپوزیت ونیر روی دندان ها وجود ندارد. البته برخی مواقع مراجعان برای ارتودنسی نکردن دندان ها از روش کامپوزیت دندان استفاده می کنند تا این بدفرمی دندان را اصلاح کنند و اقدام به تراشیدن دندان های خود می کنند. برای انجام ارتودنسی مراجع باید کامپوزیت دندان را بردارد و اقدام به این کار کند.

البته که فردی که دندان های نامرتبی داشته و کامپوزیت دندان انجام داده در هنگام کامپوزیت حتما مقداری از دندان ها برای اصلاح این معظل تراشیده شده اند. پس در صورت برداشته شدن کامپوزیت ها، امکان ارتودنسی دندان با دندان تراشیده وجود ندارد.

هزینه ی کامپوزیت دندان

برای انجام کامپوزیت دندان تعرفه های متعددی مطرح می شود که کاملا بستگی به مواد کامپوزیت و تجربه و مهارت دندانپزشک برای انجام این کار دارد. سلامتی دندان های خود را فدای هزینه نکنید زیرا ممکن است کار غیر اصولی، سلامت دندان های شما را تهدید کند و صدمات جبران ناپذیری روی دندان های شما داشته باشد اما پشیمانی برای شما سودی نخواهد داشت.

در برخی مواقع با توجه به بازار رقابتی در انجام خدمات زیبایی دندانپزشکی اقدام به انجام این خدمات با شرایط اقساطی می کنند. پس بهتر است برای انجام این خدمات زیبایی به جای مراجعه به مراکز نامعتبر و پزشکان بی تجربه و نتیجه ی غیر اصولی با استفاده از این شرایط اقساطی کار اصولی و نتیجه ی رضایت بخش را امتحان کنید.

کلام آخر

اگر دندان های مرتب و خوش رنگی دارید صرفا به دلیل اینکه افراد زیادی اینکار را انجام داده اند اقدام به تراشیدن دندان های سالم خود نکنید. برای انتخاب دندانپزشک خود برای خدمات زیبایی و درمانی به بهترین و معتبرترین کلینیک دندانپزشکی با تجهیزات به روز مراجعه کنید.​

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Button