کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

ارتودنسی دندان کودکان

فهرست

ارتودنسی دندان کودکان

مقدمه

از جمله انواع خدمات پزشکی که از سوی پزشکان انجام می شود ارتودنسی دندان کودکان است که تا حد زیادی مساله ای مهم و جدی است و باید والدین این موضوع را جدی گرفته و تمامی علل وعواملی که در انجام ارتودنسی دندان های کودکان تاثیر می گذارد را جدی بگیرند و روند درمان و ترمیم دندان های کودکان خود را آغاز کنند.

در نوشتاری که در پیش رو دارید در صدد هستیم به طور اختصاصی به ارتودنسی دندان کودکان بپردازیم  و تمامی اطلاعاتی را که در این زمینه، هر مادر و پدر آگاه و دغدغه مندی باید بداند را مطرح سازیم. امید است که هشدارها و اطلاع رسانی های ما کارگر افتد تا پدر و مادران قدری جدی تر به این مساله بنگرند و مسئولانه عمل کنند.

ارتودنسی-دندان-کودکانارتودنسی چیست؟

 ارتودنسی ازدیرباز برای طیف گسترده ای از افراد انجام می شده است. البته در سال های پیش بیشتر افراد بزرگسال به انجام چنین اقدامی مبادرت می ورزیدند. ولی این روزها با توجه به توصیه های پزشکان، والدین تلاش می کنند برای کودکان خود این خدمت درمانی و زیبایی را انجام دهند.( دلایل این اقدام در سطور آتی همین نوشتار خواهد آمد).

ارتودنسی سیم هایی هستند که بر روی دندان قرار گرفته و باعث می شوند که دندان های نامرتب ردیف های منظمی به خود بگیرند و نظم و ترتیب به زیبایی دهان و دندان های فرد می افزاید.

البته با توجه به رشد و گسترشی که در عرصه تجهیزات پزشکی و نیز افزایش مهارت پزشکان رخ داده است سیم هایی که به منظور ارتودنسی بکار گرفته می شود انواع مختلفی پیدا کرده است و تا حدی مراجعین می توانند در نوع سیم ها انتخاب گری داشته باشند و این باعث می شود دختران و پسران جوان حس بهتری داشته باشند.

سایر مقالات مفید:

چه افرادی نیاز به ارتودنسی دارند؟

بهترین دندانپزشکی اطفال چه ویژگی هایی دارد؟

ارتودنسی برای چه منظوری برای افراد (اعم از بزرگسال و کودکان)  انجام می شود؟

ارتودنسی (همانطور که گذشت و اشاره ای کوتاه به آن داشتیم) برای افزایش زیبایی دندان های افراد انجام می شود. دندان های عده ای ازافراد به دلایل ژنتیکی و وراثتی از بدو تولد ساختاری کاملا ناموزون و بهم ریخته دارد و این بر کاهش زیبایی تاثیر زیادی دارد. به همین جهت راهی که در دندان پزشکی در پیش گرفته شده است انجام ارتودنسی است که با کمک سیم های دندان پزشکی بتوانند در جایگاه و نوع ردیف دندانی تغییراتی را حاصل کنند تا از ساختار بدشکل بیرون آید و ردیفی زیبا داشته باشد.

دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

ارتودنسی دندان کودکان چه مزایایی دارد؟

 دندان های کودکان به جهت اینکه در ابتدای مسیر رشدی هستند به سرعت می تواند تحت تاثیر سیم های ارتودنسی قرار بگیرد و از همان ابتدا مسیر رشدی درستی را بپیماید. این موضوع باعث می شود کودک پیش از آنکه با مشکل دندانی مواجه شود آن را درمان کرده (که به نوعی پیشگیری بوده ) و دیگر دغدغه ای در این زمینه نخواهند داشت.

علاوه بر اینکه ارتودنسی درمانی است که برای کودکان شانس بالایی برای پاسخ گویی مثبت دارد و این مساله ای که همواره از سوی پزشکان مطرح می شود.

برای تفصیل بیشتر باید بگوییم از آنجایی که لثه های کودکان از قابلیت شکل پذیری و انعطاف بیشتری برخوردارند در نتیجه تاثیر زیادی که سیم های ارتودنسی می تواند بر آنها بگذارد غیر قابل انکار خواهد بود.

اگر دندان های کودکانی که به ارتودنسی نیاز دارند ارتودنسی نشود چه عارضه ای را در پی دارد؟

 از جمله عوارض و مشکلاتی که عدم توجه به ارتودنسی کودکان در پی دارد این است که اگر کودکان در دوره بلوغ تمامی روند رشدی اش تکمیل شود دیگر نمی توان برای زیبایی دندان های نامرتب اقدامی موثر انجام داد. زیرا که پس از عبور از سنی خاص دیگر نمی توان شانس زیادی در پاسخ دهی ارتودنسی داشت واگر هم تاثیر گذار باشد بسیار کمتر از زمانی است که در کودکی انجام شده باشد.

به جهت درصد موفقیت بالای ارتودنسی برای کودکان همیشه این توصیه را به والدین داریم که هرچه سریعتر برای انجام این کار تصمیم بگیرند.

علاوه بر اینکه ارتودنسی برای کودکان با عارضه ها و درد های کمتری همراه است. در حالی که بزرگسالان ناراحتی ها و درد های زیادی را باید متحمل شوند و این برای بزرگسالان اضطراب آور و نگران کننده است.

بهترین کلینیک و مطب و پزشک متخصص برای ارتودنسی دندان کودکان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

خوش بختانه در سال های اخیر بهترین مطب ها و کلینیک ها  با متبحر ترین پزشکان ارتودنسی برای کودکان همکاری داشته  و این کار با ایمنی و دانش زیادی در حال انجام است.  مادران و پدران می توانند با کمترین نگرانی کودک و زیبایی او را به دستان پزشکان با تجربه و باسواد بسپارند و از نتیجه کار نهایت رضایتمندی را داشته باشند.

تبحر، دانش و آگاهی پزشک، تمیز بودن کلینیک، و مطب ، تمیز بودن ابزار آلات پزشکی، رفتار مناسب پرسنل کلینیک و یا مطب از جمله معیار هایی است که برای سنجش یک مطب مناسب باید در نظر بگیرید.

از نکاتی که باید به پدران و مادران دلسوز گوشزد کرد این است که از اعتماد به افراد ناپخته و کم تجربه اجتناب کنید تا عارضه ها و مشکلات جدی گریبان گیر شما نشود.

نتیجه گیری

در انتها امید است که این نوشتار به هدف و مقصود خود رسیده باشد. تمام تلاش ما بر این بود که اندکی با نگاه جدی تر به مقوله ارتودنسی دندان کودکان بپردازیم و هشدار های لازم را به والدین عزیز داشته باشیم.عدم توجه به بهداشت دهان و دندان کودکان موضوعی است که آینده آنها را تحت تاثیر قرار می دهد و گاها پشیمانی های عمیقی را بر جای می گذارد.

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button