کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

بهترین کلینیک ارتودنسی در کرج 

ناهنجاری های دندان از لحاظ آرایش و پوزیشن قرارگیری می تواند جنبه های زیبایی و عملکردی دندان ها را تحت تاثیر قرار دهد. همزمان با رشد دندان ها، توصیه می شود بررسی دندان ها از لحاظ نیاز به ارتودنسی از سن هفت سالگی آغاز شود.

درمان ارتودنسی با بریس و یا نگه دارنده می تواند به اصلاح مشکلات جویدن، کج بودن دندان ها و یا اختلالات فک و صورت کمک کند.

توضیحات تخصصی دکتر نهال ذاکری نژاد  در خصوص ارتودنسی دندان 

فهرست

صرف نظر از سن بیمار، ارتودنسی می تواند مزایای زیر را به همراه داشته باشد

 

 •  محافظت از نحوه قرارگیری دندان های بالا و پایین روی هم
 •  افزایش و بهبود عملکرد دندان ها
 •  ایجاد لبخندی زیباتر
 •  بالا رفتن سطح اعتماد به نفس
 •  رعایت بهتر بهداشت و پیشگیری از بروز بیماری های دهان و لثه به دلیل همترازی بهتر دندان ها

عدم توجه به درمان مشکلات جویدن و همتراز نبودن دندان ها می تواند مراقبت های بیشتر و هزینه های اضافی را به همراه داشته باشد.

این روش درمانی، شامل تغییر پوزیشن دندان ها و ریشه ها و برقراری حمایت بیشتر از تاج دندان ها می باشد. به علاوه این که، ارتودنسی با تغییر فرم فک و لب ها به جوانسازی و زیبایی بیشتر صورت کمک می کند، به خصوص اگر همراه با سایر روش های جراحی فک و صورت انجام شود.

نحوه ارتودنسی دندان

چه افرادی می توانند از مزایای ارتودنسی بهره مند شوند؟

در طول جلسات مشاوره، ارزیابی ها و روش های مختلفی به کار گرفته می شود تا طرح درمان ریخته شود، در ادامه به مهم ترین کاربردهای ارتودنسی دندان پرداخته شده است:

 • بررسی فک و صورت
 • تصویربرداری از فک و صورت
 • تهیه مدل از دندان ها و نحوه قرارگیری دندان های بالا و پایین

بعد از انجام ارزیابی های دقیق، در جلسه بعدی تعداد ماه های درمان تخمین زده می شود. یک درمان ارتودنسی استاندارد در حدود دو سال طول می کشد. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که طول دوره درمان به عواملی از قبیل سن و روش های درمان بستگی دارد. به عنوان مثال، افراد جوان تر نسبت به درمان سریع تر پاسخ می دهند تا افراد مسن، چرا که استخوان ها ساختار حمایتی قوی تری برای دندان ها دارند.

در برخی موارد، طول درمان طولانی تر می شود. به عنوان مثال گاهی نیاز است قبل از درمان، جراحی بر روی فک و صورت انجام شود.

انواع اصلاح دندانی

 • بریس: شایع ترین نوع اصلاح ارتودنسی است. بریس ها، پوزیشن دندان را تغییر می دهند و یا این که دندان را در جای خود نگه می دارند. بریس های ثابت، بابد در تمام طول روز استفاده شوند و تنها هنگام معاینه برداشته خواهند شد.

براکت ها، سیم ها را به دندان ها متصل می کنند و سه نوع فلزی، سرامیکی و پلاستیکی دارند. براکت های فلزی قوی تر هستند و به رفع مشکلات جویدن کمک می کنند. براکت های سرامیکی، حساس تر و شکننده تر هستند اما همرنگ دندان ها می باشند.

 •  الاینر: جایگزین بریس ها که متحرک نیز هستند. بر خلاف بریس های فلزی، مواد غذایی داخل الاینر گیر نمی افتد. هر الاینر به مدت دو هفته استفاده می شود و تنها هنگام غذا خوردن و یا مسواک زدن برداشته خواهد شد.
 • نگه دارنده: فرم دیگری از اصلاح ارتودنسی. اگر دندان برای همیشه از دست برود، نگه دارنده به نگه داشتن دندان های اطراف فضای خالی ایجاد شده کمک می کند و باعث می شود فرم طبیعی فک حفظ شود. این ابزار هم چنین از حرکت کردن سایر دندان ها نیز پیشگیری خواهد کرد.

ارتودنسی به درمان چه شرایطی کمک می کند؟

 • عدم قرارگیری کامل دندان های فک بالا و پایین روی هم
 •  رفع فاصله و شکاف ایجاد شده ما بین دندان ها
 •  چرخش دندان ها
 •  رفع فاصله ایجاد شده ما بین دندان های میانی

زمانی که دندان ها فک بالا و پایین به خوبی بر روی هم قرار نگیرند و مشکلات جویدن برای فرد ظاهر شود، درمان ارتودنسی نیاز خواهد بود. چرا که عدم درمان می تواند منجر به بروز سندرم مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) شود.

طول درمان ارتودنسی

طول دوره درمان ارتودنسی و قرارگیری بریس و یا سایر ابزارهای مورد نیاز به وضعیت درمان ها و طرح کلی درمان بستگی دارد. در بسیاری از بیماران نیاز است به مدت یک تا سه سال بریس گذاشته شود. در برخی موارد، از نگه دارنده برای نگه داشتن دندان ها در پوزیشن جدید استفاده خواهد شد، که معمولا یک سال در نظر گرفته می شود.

کلینیک دندانپزشکی پارسه

ارتودنسی در کلینیک دندان پزشکی پارسه


بخش ارتودنسی ما در یک کلینیک مدرن و با پیشرفته ترین  ابزار آلات و دانش روز دنیا، طیف گسترده ای از خدمات ارتودنسی را شامل درمان جامع مشکلات گزش، نامرتب بودن دندان ها و فک ها و مشکلات رشد فک برای کودکان و بزرگسالان ارائه می دهد. ما یک معاینه اولیه رایگان برای تعیین نیازهای شما و برآورد اولیه هزینه های درمان و مدت زمان لازم ارائه می دهیم.

در دندانپزشکی پارسه هر بیمار درمان تخصصی و متناسب با نوع و شدت مشکل خود را دارد که شامل :

 • درمان ارتوگناتیک ( جراحی و شکاف لب و کام)
 • درمان جامع ارتودنسی بزرگسالان، نوجوانان و جوانان
 • درمان ارتودنسی زیبایی
 • درمان دندان دو فاز و مختلط
 • ارتودنسی نامرئی (ارتودنسی شفاف) Invisalign
 • SureSmileو Insignia
 • بریس های مخفی (زبانی) شامل 3M Incognito و  Harmony (بریس های مخفی یا زبانی به جای جلو در پشت دندان ها ثابت می شوند)
 • تشخیص ارتودنسی پیشرفته مانند 3D CBCT

ارتودنسی در چند دهه گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است. متخصصان ارتودنسی در دندانپزشکی پارسه  از جدیدترین ابزارها و تکنیک های تصویربرداری و تشخیصی برای کمک به شما در تصمیم گیری درمورد مناسب بودن روش های درمانی ارتودنسی استفاده می کنند. با استفاده از فناوری تصویربرداری سه بعدی، متخصصان ما می توانند مشکلات احتمالی را زودتر کشف و تشخیص دهند، و سپس اسکن دیجیتال دقیق را ارائه داده تا بتوانید سلامت دهان و دندان خود را بهتر درک کنید. علاوه بر درمان سنتی، برای درمان کارآمدتر و راحتی مطلوب، جدیدترین ارتودنسی نامرئی و رایانه ای مانند Invisalign، براکت های خودلیگ و SureSmile را ارائه می دهند.

کلینیک دندانپزشکی پارسه در طی برنامه ریزی درمانی خود از سیستم اسکن سه بعدی i-CAT CBCT برای تولید تجزیه و تحلیل سه بعدی دهان شما برای بهبود و تشخیص موارد پنهان مانند دندان های نهفته، ناهنجاری های جمجمه، ناهماهنگی های صورت و بی نظمی یا ناهنجاری استخوان مانند TMJ استفاده می کنند.

و بعد از ارتودنسی در صورت بروز هر گونه مشکل در بریس های بیمار یا عامل دیگری که می تواند پیشرفت درمان آنها را مهار کند و همچنین عوارض جانبی ناخواسته، سیستم ارتودنسی دندانپزشکی پارسه  نظارت کامل بر این موضوع داشته و تا حل شدن کامل مشکل، بیمار را یاری می دهند، این گونه است که کلینیک دندانپزشکی پارسه بهترین کلینیک ارتودنسی در کرج  به شمار می رود.

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button