کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

تفاوت های لمینت دندان و کامپوزیت

امروزه داشتن لبخندی زیبا برای افراد جوان بسیار مهم است .عمل زیبایی دندان ها که لمینت یا کامپوزیت دندان است کمک می کند که اصلاح طرح لبخند انجام شده و فرد از داشتن دندان های مرتب و تمیز که زیبا و درخشان هستند لذت ببرد. به کمک این تکنیک که توسط بهترین دندانپزشک زیبایی انجام می شود ، می توان تغییرات چشمگیری در چهره ایجاد نمود. این تکنیک با روش های مختلفی انجام می شود که معروف ترین آن ها لمینت دندان است. شاید برایتان سوال باشد که لمینت دندان با کامپوزیت چه تفاوت هایی دارد؟

تفاوت لمینت و سرامیک

اصلاح طرح لبخند با لمینت

برای قرار دادن لمینت روی دندان ها نیاز به تراش آنها خواهید داشت. البته این اقدام باید در بهترین دندانپزشکی زیبایی کرج انجام شود تا دقت و مهارت کافی را در اختیار داشته باشند.

  • دندانپزشک ابتدا معاینه دقیق روی سلامت دندان انجام می دهد .
  • در صورتی که دندان های شما شرایط ایده‌آل برای لمینت کردن را در اختیار داشته باشد، برای تراش سطح دندان و اقدام می‌کند.
  • بعد از تراش دندان نیاز به قالب گیری از آنها از قالب گیری کمک می کند که سایز دندان ها و ساختار آن به خوبی مشخص شود.
  • سپس قالب آماده شده از دندان های تراش خورده به لابراتوار منتقل می‌شود.
  • در مرحله بهترین و ایده آل ترین فرم دندان ها برای شما در نظر گرفته می‌شود و لمینت ها که لایه های بسیار نازک سرامیکی هستند برای قرار گرفتن روی دندان طراحی و تولید می‌شوند.
  • ممکن است این پروسه حدود یک هفته زمان لازم داشته باشد. بنابراین شما در این یک هفته باید مراقب دندان های تراش خورده باشید تا لمینت ها آماده و توسط دندانپزشک روی دندان نصب شود.

این لمینت ها که در واقع روکش های سرامیکی شفاف و درخشان هستند کاملاً جنسی شبیه به دندان طبیعی داشته و ساختار آن بسیار درخشان و خیره کننده خواهد بود دندانپزشک با استفاده از مواد و چسب های مخصوص لمینت ها را روی دندان نصب کرده و آن را فیکس میکند بعد از این شما می توانید از داشتن دندان های مرتب و درخشان خود لذت ببرید تفاوتی که میان لمینت و کامپوزیت است در روش انجام آن خواهد بود.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

در کامپوزیت این مراحل کاملاً متفاوت است در واقع نیازی به تراش دندان و قالب گیری از آن وجود ندارد و دندان ها توسط یک ماده خمیری شکل که کاملا ساختاری شبیه به جنس دندان دارند میشود دندانپزشک زیبایی مقداری از کامپوزیت را روی یک واحد دندان قرار داده و با توجه به تخصص و تجربه ای که دارد آن را فرم دهی کرده و در واقع یک لایه کامپوزیت روی دندان اصلی تان نصب میشود بعد از اینکه هر واحد دندان به صورت جداگانه روکش شد با استفاده از تکنیکهای خاص آن را فیکس و مجدد شروع به و یا فرم دهی دندان ها میکند این روش نیازی به قالب گیری و یا آماده سازی در لابراتوار ندارد و تنها در طول یک جلسه می توان یک یا هر دو فک بالا و پایین را کامپوزیت کرد از مزایای کامپوزیت دندان سرعت بالای آن است که فرد می تواند در کمترین زمان اصلاح طرح لبخند را داشته باشند همچنین کامپوزیت ها معمولاً مقاوم تر و ارزانتر هستند اما درخشندگی و زیبایی لمینت ها را در اختیار ندارند. مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان بسیار ساده و راحت است. به طور کلی لمینت های سرامیکی بسیار طبیعی و درخشان است و جنس آن مقاوم زیبا و ماندگار است اما کامپوزیت ها جنس متفاوتی دارند و درخشندگی آن بسیار کمتر از سرامیک است.

تصمیم گیری درباره اینکه دندان های خود را با استفاده از لمینت های سرامیکی ترمیم کنید یا با استفاده از کامپوزیت ها ممکن است کمی دشوار باشد اما می توانید مشاوره های لازم را از دندانپزشکی دریافت کنید

مهمترین مزیت لمینت های دندان طبیعی بودن و درخشندگی خیره کننده آن است در این روش فرم دندان ها طبیعی تر بوده و مت آن نیز بسیار نازک و ظریف خواهد بود افرادی که تمایل به داشتن دندان‌های طبیعی اما زیبا و مرتب دارند معمولاً لمینت سرامیکی را به سایر روش های اصلاح طرح لبخند ترجیح می‌دهند.

آیا لمینت دندان نیاز به ترمیم هر ساله و یا تعویض دارد؟

 لمینت های دندان بسیار مقاوم و ماندگار هستند و در صورتی که افراد به خوبی از آنها مراقبت کنند می توانند چندین سال از داشتن آنها بهره مند شوند در صورتی که یکی از دندان های لمینت شده دچار پریدگی یا شکستگی شود نیاز به ترمیم خواهد داشت و با توجه به اینکه لمینت ها به صورت جداگانه در هر واحد دندان انجام می شود نیاز به ترمیم کل دندان ها نبوده و تنها همان واحد آسیب دیده بازسازی می شود در صورتی که مراقبت های بعد از لمینت دندان را به خوبی انجام دهید میتوانید حدود ۸ تا ۱۰ سال بدون نیاز به ترمیم و بازسازی از زمین ها استفاده کنید رعایت اصول بهداشتی و استفاده از نخ دندان و مسواک کمک می کند که طول عمر لمینت ها بیشتر شده و کمتر دچار آسیب و تخریب شود.

آیا رنگ تمام لمینت ها ثابت است ؟

خیر دارای طیف وسیعی از رنگ های مختلف است که درجات سفیدی آن راه خود شما تعیین می کنید البته بهترین گزینه این است که رنگ دندانها را مطابق با رنگ پوست و ساختار کلی صورت در نظر بگیرید بدین صورت شما می توانید بهترین رنگ متناسب با اجزای صورت است و چهره تان را زیبا و دلنشین می کند را انتخاب کنید انتخاب رنگ بسیار مهم است و در این مسئله بهتر است که توصیه های دندانپزشک زیبایی را مد نظر قرار دهید و بعد از آن دچار پشیمانی نشوید چرا که امکان تغییر رنگ لمینت و بعد از انجام آن وجود ندارد.

مهمترین مراقبت ها از دندان های لمینت شده کدام است ؟

برای اینکه شما به خوبی از زندانهای دا مراقبت کنید نیاز است که بعد از خوردن نوشیدنی ها و غذاهای حاوی رنگدانه های زیاد مانند قهوه و چای که از نظرات فوری روی دندان دارند از مسواک استفاده کنید مسواک زدن کمک می‌کند که لمینت‌ها زیبا و درخشان باقی بمانند و دچار تغییر رنگ نشوند همچنین شما باید بهداشت دهان را به خوبی رعایت کرده و بعد از خوردن مواد غذایی از نخ دندان برای پاکسازی فضای بین دندان ها کمک بگیرید در نظر داشته باشید که لمینت ها بسیار نازک و ظریف هستند بنابراین در جویدن گوشت و یا ساندویچ های سفت دقت داشته باشید همچنین برای گاز زدن میوه ها باید احتیاط کنید تا زمینه دچار پریدگی و یا شکستگی نشود.

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button