کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

جلوگیری از پوسیدگی دندان

فهرست

جلوگیری از پوسیدگی دندان

پوسیدگی ها نواحی آسیب دیده دائمی در سطح سخت دندان های شما هستند که ناشی از ترکیب عواملی از جمله باکتری های موجود در دهان، مصرف مکرر تنقلات، مصرف نوشیدنی های شیرین و عدم تمیز کردن مناسب دندان ها می باشند.

حفره و پوسیدگی دندان از جمله مشکلات بهداشتی جهان است. این بیماری به ویژه در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان بیشتر دیده می شود.

پوسیدگی-دندان
پوسیدگی-دندان

علائم

علائم و نشانه های پوسیدگی دندان ها بسته به میزان و موقعیت آنها متفاوت است. وقتی پوسیدگی تازه شروع شده است، ممکن است به هیچ وجه علائمی نداشته باشید. با افزایش میزان شدن پوسیدگی ، ممکن است علائم زیر ایجاد شود:

1-  درد دندان، درد خود به خود یا دردی که بدون هیچ دلیل ظاهری رخ می دهد

2-  حساسیت دندان

3-  در هنگام خوردن یا نوشیدن چیز شیرین، گرم یا سرد، درد ایجاد شود.

4-  سوراخ ها یا حفره های قابل مشاهده در دندان های شما

5-   لکه های قهوه ای، سیاه و سفید بر روی هر سطح دندان

6-  درد هنگام جویدن

کلینیک دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

جلوگیری از پوسیدگی دندان

بهداشت مناسب دهان و دندان می تواند در جلوگیری از پوسیدگی دندان به شما کمک کند. در اینجا چند نکته برای کمک به جلوگیری از پوسیدگی دندان اشاره شده است. از دندانپزشک خود بپرسید که چه نکاتی برای شما مناسب است.

1-  بعد از خوردن یا آشامیدن، با خمیردندان فلوراید مسواک بزنید. با استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید حداقل دو بار در روز مسواک بزنید. برای تمیز کردن بین دندان های خود، نخ دندان استفاده کنید یا از پاک کننده بین دندانی استفاده کنید

2-  دهان خود را بشویید. اگر دندانپزشک احساس کند که خطر بالایی در ایجاد پوسیدگی دندان در شما وجود دارد، ممکن است توصیه کند که از شستشوی دهان با فلوراید استفاده کنید.

3-  مرتباً به دندانپزشک خود مراجعه کنید. تمیز کردن دندان ها به صورت حرفه ای و معاینات منظم دهان و دندان را انجام دهید زیرا می تواند در جلوگیری از بروز مشکلات دندانی کمک کند.

4-  مقداری آب شیر بنوشید. به بیشتر منابع آب عمومی فلوراید اضافه کرده اند که می تواند به کاهش چشمگیر پوسیدگی دندان کمک کند. اگر فقط آب بطری هایی بنوشید که فلوراید نداشته باشد، فواید آن را از دست خواهید داد.

5-  از میان مصرف وعده های مکرر و مضر خودداری کنید. در صورت خوردن یا نوشیدن مواد مضر، به باکتری های دهان خود کمک می کنید اسیدهایی ایجاد کنند که می تواند مینای دندان را از بین ببرد. اگر در طول روز میان وعده میل کنید یا بنوشید، دندان های شما مورد حمله مداوم قرار می گیرند.

چه زمانی به یک دندانپزشک مراجعه کنید؟

شما ممکن است بدانید که پوسیدگی دندان در حال شکل گیری است. به همین دلیل مهم است که مرتباً معاینه شوید و تمیز کردن دندان ها را انجام شود، حتی اگر وضعیت دهان خوب باشد. اما اگر درد دندان یا دهان را تجربه کردید، در اسرع وقت به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی پوسیدگی دندان و روش های جلوگیری از آن پرداختیم. توصیه می شود برای جلوگیری از پوسیدگی دندان به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه نمایید.

سایر مقالات:

کامپوزیت دندان در کرج

لمینت دندان

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button