کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

طول عمر کامپوزیت دندان

فهرست

طول عمر کامپوزیت دندان

در دهه اخیر در حوزه دندان پزشکی شاهد پیشرفت ها و گسترش فعالیت هایی هستیم که به طور اعجاب انگیزی خدمات زیبایی و ترمیمی ارائه می کنند. در این بین به موازات  گسترش محدوده و طیف خدماتی که در دندانپزشکی ها و کلینیک ها در حال انجام است، رشد تصاعدی علاقه مندان در زمینه زیبایی دندان نیز قدری تامل برانگیز است.

در این مقاله می خواهیم به یکی از خدماتی که در دندان پزشکی ها در گستره وسیعی در حال انجام است بپردازیم.

کامپوزیت را قطعا حداقل یکبار شنیده اید .

آیا می دانید کامپوزیت چه نوع خدمت پزشکی است؟

آیا می دانید کامپوزیت تا حد زیادی می تواند در زیبا تر کردن لبخندتان موثر باشد؟

آیا می دانید بهترین دندان پزشکی برای کامپوزیت چه ویژگی هایی دارد؟

کامپوزیت

در این بخش می خواهیم به کامپوزیت و نقشی که در زمینه زیبایی ایفا می کند نگاهی بیندازیم.

  • کامپوزیت ها درواقع روکش هایی هستند که بر روی دندان ها قرار می گیرند و به منظور حصول اهداف مختلفی می توانند موثر باشند.
  • کامپوزیت ها در مواردی که افراد به دلایل مختلفی دندان ها پوسیده دارند و یا در قسمت دندان های جلویی دچار شکستگی شدند می توانند تا حدزیادی مشکل را بر طرف سازند.
  • کامپوزیت روشی است سریع، مطمئن و موثر برای زیبایی بخشی بیشتر به دندان ها. امروزه بسیاری از افراد برای حل مشکلات دندان خود از این روش کمک می گیرند.
  • کامپوزیت ها انواع مختلفی دارند که برای اقدامات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. کامپوزیت ونیر نیز از انواعی است که بسیار پر طرفدار است و بسیار موثر می باشد.
  • عده ای هستند که دندان هایی بسیار نامرتب دارند. به همین جهت برای مرتب سازی مجبورند که از روش ارتودنسی برای نظم دادن به دندان هایشان استفاده کنند. ولی به دلایل مختلف عده ای نمی خواهند از این روش استفاده کنند از جمله اینکه مدت زمان طولانی طول می کشد که این اتفاق رخ دهد و دیگر اینکه این روش درد زیادی را به همراه دارد. از این رو برای مرتب سازی و زیباسازی دندان ها از روش کامپوزیت استفاده می کنند.

طول عمر کامپوزیت ها

مدت زمانی که کامپوزیت ها دوام خود را حفظ می کنند تقریبا دوره ای طولانی را در در بر می گیرد اما عواملی هستند که بیشترین تاثیر  را در طول عمر آنها دارند از جمله :

  1. خوراکی هایی که مصرف می کنید بسیار بر رنگ و کیفیت کامپوزیت ها می تواند موثر باشد. مثلا استفاده از مواد غذایی که در آنها رنگ مصنوعی بکار گرفته اند می تواند رنگ کامپوزیت ها را تغییر دهد.
  2. استفاده از خوراکی های سفت مثل فندق و بادام و پسته می تواند آسیب زا باشد . به همین جهت توصیه می شود هنگام مصرف اینها نهایت دقت و احتیاط را داشته باشید.
  3. استفاده از سیگار و قلیان و قهوه می تواند موجب شود رنگ آن را از حالت ابتدایی خود تغییر دهد.

تمام مواردی که در بالا ذکر شد بدین جهت بود که بدانید خودتان و مراقبت های شما بیشترین تاثیر را در طول عمر کامپوزیت دندان دارند. به همین جهت با رعایت نکاتی هرچند کوچک به عمر کامپوزیت ها بیفزایید.

دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

اصلاح طرح لبخند

کامپوزیت ها بسیار می توانند در این امر موثر باشند. قطعا در بسیاری از افراد مشاهده کردید که هنگام لبخند زدن ممکن است نمای لثه ها بسیار باشد و یا حتی طرح لبخندی که بر چهره هایشان می گذارد زیاد هم زیبا نباشد. به همین جهت بسیاری خواستار این هستند که پزشکان در این زمینه بتوانند کمکی کنند.

پزشکان در این زمان می توانند با استفاده از کامپوزیت های مناسب با سایز و رنگ دندان های قبلی اقداماتی را در جهت اصلاح طرح لبخند و غیره داشته باشند.

بهترین دندانپزشکی برای کامپوزیت

 احتمالا شما هم با افرادی مواجه شده اید که در پی بهترین و موفق ترین کلینیک ها و مطب هایی هستند که خدمات دندان پزشکی ارائه می کنند.

خوشبختانه اکنون می توان این نوید را به همراهان مان بدهیم که در بسیاری از شهرها از جمله تهران و کرج دندان پزشکی هایی با درصد موفقیت بالا و با بالاترین کیفیت مشغول خدمت رسانی به هموطنان عزیز هستند.

ویژگی یک مطب یا کلینیک دندان پزشکی که ان را در زمره بهترین دندانپزشکی ها قرار می دهد:

  1. همواره تلاش کنید که از مراکزی در جهت درمان مشکلات دندان و لثه خود کمک بگیرید که مکانی تمیز هستند و بسیار در رعایت نکات بهداشتی حساس و دقیق هستند. متاسفانه به دلیل اینکه در این مراکز گاهی خونریزی هایی از دندان ولثه ها پیش می آید، اگر کوچکترین اهمال کاری در رعایت بهداشت در طول روند کار بر روی بیمار به وجود آید ممکن است به راحتی ناقل بیماری به بیمار بعدی باشند. از جمله این بیماری ها، ایدز می باشد که بسیار خطرناک است.
  2. پرسنل چنین مراکزی باید حتما در رعایت ادب و احترام با مراجعین نهایت سعی خود را داشته باشند و به طور دقیق و درست راهنمای آنان باشند.

خاتمه

همواره سعی مان بر این بوده است که اطلاعاتی درست را در اختیار سروران و همراهان همیشگی مان قرار دهیم. همواره با رعایت اصول اخلاقی در مسیر نگارش مقاله ها گام برداشتیم و وجدان خود را قاضی بر صحت مطالب قرار دادیم. در آخر نیاز هست که این نکته را گوشزد کنیم که لطفا برای سلامتی خودتان هم که شده حتما از پزشکانی در زمینه درمان و زیبایی استفاده کنید که کارنامه کاری قابل دفاع و موفقی را دارند.

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button