کرج، بلوار ملاصدرا، چهارراه نبوت ، برج پارسه ، طبقه اول
34210482 - 34210481 (026)

لمینت سرامیکی دندان

فهرست

لمینیت سرامیکی دندان

لمینت دندان لایه نازکی از مواد رنگی دندان است که روی دندان های قدامی و خلفی قرار می گیرد.

لمینت دندان یکی از محبوب ترین روش های زیبایی در دندانپزشکی محسوب می شود.

این روش درمانی به دندانپزشک کمک می کند تا طول، رنگ و شکل دندان ها را اصلاح کند.

همچنین شکاف های کوچک بین دندان ها برطرف می شود، یا دندان هایی که دارای همپوشانی جزئی هستند، یا لبه های آنها دارای شکستگی یا ترک خوردگی کوچکی می باشد را می توان با این نوع درمان ترمیم کرد.

لمینیت-سرامیکی
لمینیت-سرامیکی

لمینیت سرامیکی بهتر است یا لمینیت کامپوزیتی؟

لمینت های سرامیکی (که به آن ونیرهای پرسلن نیز گفته می شود) لایه‌های نازکی از سرامیک (پرسلن) هستند که به دندان چسبانده .می شوند.

این روکش ها طبق دستورالعمل دندانپزشک در آزمایشگاه ساخته می شوند، و معمولاً اولین گزینه ای برای درمان نواقص هستند و باعث تقویت نقایص دندان ها می شوند.

لمینت های کامپوزیتی که به عنوان ونیرهای کامپوزیتی نیز شناخته می شوند، از ثبات رنگ کمتری برخوردار هستند، اما در عوض از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و آن هم کمتر تراش دادن مینای دندان است، یا حتی گاهی اوقات، نیازی به تراش دادن دندان ها نیست. با این وجود، لازم به ذکر است که در تکنیک های جدید ونیرهای پرسلن (سرامیکی)، دندان نیز در اکثر اوقات خیلی کم تراش داده می شود، مگر اینکه شرایط دندان برای دستیابی به نتیجه درمانی مناسب، نیاز به تراش دادن بیشتر مینای دندان داشته باشد. همچنین، لمینت های کامپوزیتی هزینه کمتری دارند.

لمینت های کامپوزیتی یا روکش ها توسط دندانپزشک در مطب تهیه می شوند. بنابراین نیازی به لابراتور برای ساخت آنها نیست.

لمینت کامپوزیتی که برای اهداف زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد انواع مختلفی دارد و کیفیت آن براساس میزان جذب لکه، درخشندگی سطح و میزان نوری که از آن عبور می کند سنجیده می شود.

لمینیت سرامیکی دندان نسبت به کامپوزیت ها از دوام بیشتری برخوردار هستند. از دیگر مزایای لمینت های سرامیکی، پایداری رنگ و ظاهر ظریف آنها است. به همین دلیل ، لمینت های سرامیکی (پرسلن) در مقایسه با انواع کامپوزیت ها هزینه بیشتری دارند.

کلینیک دندانپزشکی پارسه متشکل از مجموعه ای از متخصصین حرفه ای می باشد که خدمات بسیاری با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 34210481(026)-34210482(026) تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

آیا لمینت ها می توانند تمام تغییر رنگ ها یا ناهنجاری های دندان را بپوشانند؟

این روش درمانی تمام تغییر رنگ ها، ناهنجاری ها یا شکاف های بین دندانها را پوشش نمی دهد و فقط در مشکلات جزئی و متوسط ​​دندان ها قابل استفاده است. پوسیدگی های عمده و آسیب های شدید باید پس از ترمیم دندان با استفاده از روکش دندان برطرف شوند.علاوه بر این ، اگر بیمار عادت های دهانی مانند دندان قروچه داشته باشد، فشار بیش از حد به دندان ناشی از این عادت می تواند لمینیت را بشکند.

چه کسانی از لمینت های دندانپزشکی بهره می برند؟

1-  افرادی که از تغییر رنگ دندان ها رنج می برند و می خواهند دندان هایی ظریف و روشن تری داشته باشند.

2- افرادی که دندان هایی کوتاه دارند، یا دندان های آنها کمی همپوشان است، یا شکاف های جزئی دندانی دارند.

3- افرادی که دارای دندان هایی کج و ناهموار هستند.

4-   تنظیم کردن دندانهای قدامی و خلفی و تنظیم خط لثه

همچنین اصلاحات جزئی، اصلاح طرح لبخند و صاف کردن دندان های جلویی از دیگر مشکلاتی است که با درمان لمینیت قابل رفع می باشند.

قیمت لمینیت دندان 98

هزینه لمینیت دندان با توجه به عوامل متعددی مانند مهارت جراح، کیفیت مواد اولیه و … تعیین می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با شماره های مندرج در سایت بهترین دندانپزشکی زیبایی در کرج تماس حاصل فرمایید.

parsehdentalclinic

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button